Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Ze świeckiej Wdy na stadiony Ligi Mistrzów!

sport
3 września, 18:14
Spełnia się piłkarski, piękny sen Jakuba Piotrowskiego. Młody chłopak z Unisławia, ma szansę zostać pierwszym w historii byłym zawodnikiem Wdy Świecie, który zagra w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach piłkarskich w Europie!
Jakub Piotrowski ma szansę na zrobienie wielkiej kariery
Fot. Wda Świecie

Kariera Jakuba Piotrowskiego nabiera błyskawicznego tempa. Wychowanek Unislavii Unisław, choć za miesiąc skończy dopiero 22 lata, osiągnął piłkarski szczyt, o którym wielu może jedynie pomarzyć. Karierę seniorską zaczynał w latach 2013-14 w Chemiku Bydgoszcz, skąd właśnie trafił do Wdy. W barwach świeckiej drużyny w 2014 r. wystąpił dziesięć razy i zdobył jednego gola. Teraz ma szansę zostać pierwszym w historii zawodnikiem, który ze stadionu przy ul. Sienkiewicza trafi do wymarzonej Ligi Mistrzów.

Ze Świecia przez Szczecin do Belgii

Oczywiście droga do tego była dużo dłuższa. Ze Świecia, Piotrowski trafił do Pogoni Szczecin, gdzie przez trzy lata występował w polskiej Ekstraklasie. Potem przez krótki okres był wypożyczony do Stomilu Olsztyn, by ostatecznie trafić do belgijskiego KRC Genk.

Dużo się wtedy mówiło o wielkich pieniądzach (ok. 800 tys. zł w transzach) dla klubu ze Świecia, który otrzymał nieznaczną tylko część kwoty za transfer zawodnika. Po przyjściu do belgijskiej drużyny Jakub Piotrowski z czasem dostawał od trenera coraz więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Tak się również złożyło, że jego drużyna zaczęła przeżywać istny renesans formy. KRC Genk po ośmiu latach odzyskał tytuł mistrza kraju. Belgowie nieźle zaprezentowali się również w Lidze Europy, gdzie awansowali do 1/16 finału. Piotrowski natomiast pojawił się na ustach piłkarskiej Europy, strzelając gola tureckiemu Besiktasowi, którego bramki strzegł Loris Karius, ten sam, który zawalił w poprzednim sezonie finał Ligi Mistrzów Liverpoolowi.

Piotrowski kontra Virgil van Dijk?

Po zdobyciu mistrzostwa Belgii, jasne się stało, że KRC Genk zagra w elitarnej Lidze Mistrzów. Niedawno odbyło się losowanie fazy grupowej. Drużyna Jakuba Piotrowskiego zmierzy się w niej z takimi drużynami, jak: Red Bull Salzburg, SSC Napoli i obrońca tytułu Liverpool.

Piotrowski ostatnio często wybiega w pierwszej jedenastce swojej drużyny, więc już tylko jakiś kataklizm mógłby mu odebrać szansę debiutu w Lidze Mistrzów. Pierwsza okazja nadarzy się już 17 września w austriackim Salzburgu, gdzie Genk rozegra mecz pierwszej kolejki.

Polscy kibice bardziej jednak szykują się na to, że zobaczą w pojedynkach z Arkiem Milikiem z Napoli czy Mohamedem Salahem z Liverpoolu chłopaka, który jeszcze kilka lat temu biegał w koszulce Wdy.

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz