Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Sabina, Szymon

Mordercze treningi dały efekt. Mateusz Koślak z Sulnowa mistrzem Polski! [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
29 września, 19:11
Mateusz Koślak w miniony weekend wywalczył w Głogowie tytuł mistrza Polski w street liftingu. Zawodnik z Sulnowa (gmina Świecie) startował w wadze do 75 kg. By sięgnąć po ten tytuł, musiał przejść trudną drogę. Wystarczy powiedzieć, że w tygodniu ma 29 treningów. Co najciekawsze, oprócz zajmowania się sportem, pracuje zawodowo. Niemożliwe? Nie dla kogoś, kto nawet w weekend wstaje o piątej rano.
Mateusz Koślak na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski
Fot. nadesłane

REKLAMA

Street lifting to odmiana street workoutu, który z kolei wywodzi się z kalisteniki, będącej rodzajem aktywności fizycznej polegającej na treningu siłowym opartym na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała: podciąganie oraz pompki tradycyjne i na poręczach.

W przypadku street liftingu ćwiczenia wykonuje się z dodatkowym obciążeniem, które może przekraczać masę zawodnika.

Mateusz Koślak swoją przygodę z kalisteniką rozpoczął od zajęć w Street Workout Świecie. To tam połknął bakcyla pracy nad własnym ciałem i pokonywaniem kolejnych ograniczeń.

- W którymś momencie przestało mi to jednak wystarczać - mówi. - Szukanie nowych wyzwań przed trzema laty doprowadziło mnie do street liftingu, który znacząco podnosił poprzeczkę.
REKLAMA

W każdym znaczeniu tego słowa. Zawodnik z Sulnowa narzucił sobie dyscyplinę, której większość nie wytrzymałaby nawet przez miesiąc. Od poniedziałku do piątku ma pięć półgodzinnych treningów. W soboty i niedziele po dwa. Aby pogodzić to wcześniej ze szkołą, a teraz z pracą hydraulika, jego dzień zaczyna się już o godz. 5.00 rano, a kończy o 21.00. Życie prawdziwego ascety.

- Raczej nie można o mnie powiedzieć, że jestem rozrywkowy - śmieje się. - Nie chodzę na imprezy, nie piję, nie palę. Całe swoje życie podporządkowałem sportowi. Z drugiej strony wiem, że nie ma innej drogi do sukcesu. Jeśli chcę coś osiągnąć, muszę pracować ciężej niż inni.

Pierwsze powody do dumy przyszły w 2018 r., gdy podczas zawodów w Kołobrzegu w kategorii open zajął piąte miejsce. Rok później na mistrzostwach Europy w Pradze był czwarty, a na mistrzostwach Polski w Głogowie drugi. Natomiast w minioną sobotę stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski w kategorii do 75 kg.
REKLAMA

Podczas konkursu rozgrywane są trzy konkurencje. W każdej z nich zawodnik sam określa ciężar, z którym zamierza wykonać ćwiczenie. Zwykle w każdym kolejnym podejściu jest on zwiększany. Zapisuje się najlepszy wynik. W przypadku Mateusza Koślaka w przysiadzie było to 145 kg, w podciąganiu 75 kg, a w pompkach na poręczach 95 kg. To wszystko przy wadze zawodnika wynoszącej 66,3 kg.

O wyniku końcowym decyduje nie tylko masa podniesionych ciężarów. Pod uwagę brana jest też waga wykonującego ćwiczenie. Im lżejszy zawodnik, tym więcej dodatkowych punktów.

- Zyskałem silną motywację, by ćwiczyć i zdobywać kolejne mistrzowskie tytuły - podkreśla Mateusz Koślak. - Wiem, że to, co robię, nie idzie na marne. Ciężka praca doprowadziła mnie do miejsca, w którym bardzo chciałem się znaleźć.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

   

Komentarze (5)

Brawo serdeczne gratulacje bo jest za co. Życzę wytrwałości konsekwencji i zdrowia no i kolejnych sukcesów

Odpowiedzi: 1

I zdrowych stawów na starość ;)

Odpowiedzi: 0

Im lzejszy tym latwiej.. to sport dla drobnych facetow. Prawdziwi mezczyzni o wzroscie 190 90 kg itp w takim sie nie odnajda. 

Generalnie na solo i tak na strzala.

Odpowiedzi: 2

No tak facet ma albo powyżej 190cm albo powyzej 20. Reszta to chłopcy 

Odpowiedzi: 0

Jak w każdym sporcie, tak i w tym masz kategorie. Ogarnij temat, weź się do roboty a za parę lat zobaczymy artykuł z Tobą w roli głównej. Powodzenia!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz