Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Juliusz, Jan, Magdalena

Cztery radiowozy przed starą farą. Wiemy, co się stało

Andrzej Bartniak
3 kwietnia, 16:49

Spore zamieszanie wywołały kolejno podjeżdżające pod najstarszy świecki kościół policyjne radiowozy. Mieszkający w pobliżu wychodzili z domów zaniepokojeni migającymi światłami i powtarzanymi co jakiś czas, niestety niezbyt wyraźnymi, komunikatami. Interwencja miała związek z planowaną na dzisiaj spowiedzią.

W dzisiejszej interwencji brały udział wspólne patrole policji i straży miejskiej
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

O tym, że nowy administrator parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława w Świeciu ma nieco lekceważące podejście do epidemii koronawirusa, wiadomo już od jakiegoś czasu. Mimo obowiązujących w całym kraju ograniczeń sanitarnych, wysłał do rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania listowne zaproszenie do spowiedzi wielkanocnej.

Sprawę zgłoszono biskupowi, który miał upomnieć księdza Eugeniusza Filipskiego, następcę księdza proboszcza Kazimierza Grajewskiego. Chyba nie zrobił jednak tego zbyt stanowczo. Świadczą o tym słowa jednej z naszych Czytelniczek.
REKLAMA

- Nie wiem, ile takich telefonów wykonał ksiądz proboszcz, ale osobiście zachęcał mnie do tego, abym przyszła z synem do kościoła na spowiedź - mówi. - W pierwszym momencie nie bardzo wiedziałam co odpowiedzieć, bo jeszcze nigdy nie dzwonił do mnie żaden ksiądz, ale dałam do zrozumienia, że to chyba nie najlepszy pomysł. Nie wiem, co odpowiedziały inne osoby.  

Informacja szybko się rozeszła i trafiła nawet do policji. Jej pokłosiem była dzisiejsza interwencja. Przed kościół zajechały kolejno cztery radiowozy. Obecność wspólnych patroli policji i straży miejskiej miały zapobiec zebraniu się kilkudziesięciorga młodych ludzi na spowiedzi w kościele. I to wszystko w czasie, kiedy w związku z epidemią wprowadzono kategoryczny zakaz zgromadzeń.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA  

Komentarze (90)

Mandat zaraz temu księdzu trzeba było wypisać!!!! 30 tys. Kim on jest ze sam sobie decyduje!!!!! 

Odpowiedzi: 0

Widać że w potrzebie, a wystarczyło podać numer konta i zapewnić o zdalnym rozgrzeszeniu i po sprawie.

Odpowiedzi: 0

On nie chce ochrzcic nam dziecka bo nie mamy ślubu kościelnego.

Papież wyraźnie powiedział że chrztu się nie odmawia.

Ten ksiądz to jakiś paranoik. 

Odpowiedzi: 4

Zgłoś się do księdza Wenty w Przechowie.  On ochrzci na pewno. Powodzenia!

Odpowiedzi: 1

Ksiądz Wenta świetny człowiek, nie jak ten bezmózg!

Odpowiedzi: 0

A po co chcesz ochrzcić dziecko? Przy chrzcie przyrzekasz wychować dziecko w wierze katolickiej. Żyjąc z mężczyzną bez ślubu kościelnego nie możesz przystąpić do Komunii. jaki to przykład wiary dla dziecka??

Odpowiedzi: 3

Dokładnie tak.

Odpowiedzi: 0

A ty taki kościelny jesteś? 

Do kościoła chodzisz? I twierdzisz, że to w życiu jest najważniejsze! Sam/Sama zrób sobie rachunek sumienia czy aby napewno żyjesz w zgodzie z wiarą. Jesteś tak idealnym człowiekiem nigdy nie popełniłeś grzechu? 90% z was wielkich kościelnych chrześcijan nagminnie grzeszy, chodzicie do kościoła najlepiej na kolanach a po kościele obgadujecie wszystkich jesteście wredni i zawistni. ! Więc jeśli jesteś takim dobrym człowiekiem, ideałem to nie wpieprzaj się w czyjeś życie! Nie w twojej gesti oceniać czemu ktoś żyje bez ślubu! Nie wiesz jaki jest tego powód! I pamiętaj taka ocena ludzi bez podstaw to też GRZECH! A to że nie przyjmą komuni św. nie oznacza że nie dadzą swojemu dziecku dobrego wzoru do życia, a najważniejsze jest to żeby było dobrym człowiekiem! 

Odpowiedzi: 1

Kościoł to wspólnota ludzi grzesznych , ale przyznających się do swoich grzechów i korzystających z łaski sakramentów.

Odpowiedzi: 0

Szanowny Panie. Ilu mamy katolików po kilku rozwodach kościelnych. Jacek Kurski i kilkoro jemu podobni są po rozwodach, żyją w nielegalnych związkach i mogą przyjmować komunię?

Na marginesie jeśli żyje się w nielegalnym związku lepiej wychowuje się takie dziecko bo uczy się jej prawdy i boskich przykazań. A nie przykazań chorego księdza,  który ustanawia swoje prawa. 

Odpowiedzi: 0

To po ciul ci chrzest jak ni idziesz do kościoła? Moda czy wstyd ?

Odpowiedzi: 0

 Do Biedronia to ci ochrzci ..nie chodzisz do kościoła  wiec o co masz pretensje ,sama ochrzcij .jakie to ma dla ciebie znaczenie ?

Odpowiedzi: 0

Chciałbym tylko zmienić mysl prawdopodobnie wielu osób. Ks. Filipski nie jest proboszczem Starej Fary, jest u nas tylko na ZASTĘPSTWIE.

Odpowiedzi: 2

Niestety. Ks Eugeniusz podpisał się w liście do dzieci jako cytat" Wasz proboszcz"

Odpowiedzi: 0

Nie bądżmy drobnostkowi. Dopóki nie będzie nowego Ksiedza Proboszcza On pełni funkcję Proboszcza.

Odpowiedzi: 1

Nie ma pani racji, zgodnie z prawem kanonicznym jest tylko administratorem ! Nie pełni urzędu proboszcza i tooo wszystko

Odpowiedzi: 1

Ja bym nie powiedziała.On właśnie jest nowym proboszczem.

Odpowiedzi: 0

Powinni zamknąć takiego księdza na dzień dobry za próbę narażenie osób niepełnoletnich i ich opiekunów. 

Odpowiedzi: 1

Spokojnie zaraz zamknąć. Za co. Jest starszym Księdzem.Nie do końca może uporać się z tą sytuacją. Ale zasady chciał zachować i zachował. Jak nie chcecie iść to nie idzcie. Ale do marketów chodzicie i nie ma problemu. Czy ciągnął Was na łańcuchu, że robicie taki problem. 

Odpowiedzi: 2

Kobieto ocknij się. O czy pier**lisz? Do marketów, sklepów trzeba pójść chociażby po to, żeby zrobić zakupy, dzieck nie zrozumie dlaczego ma być głodne. Jednocześnie zawiadamiam cię, że bez egzorcyzmów KK można spokojnie żyć, bez spowiedzi również. Jestem 70+ i uwierz mi, że spowiadanie się komuś kto uważa się za świętego, jest najzwyklejszym zboczeniem. 

Odpowiedzi: 1

Jeżeli jesteś w tym wieku w stosunku do kobiety nie powinieneś używac takich słów bo jezeli sie nie ma kultury wrodzonej to powinno sie mieć kulturę nabytą, A jezeli ktoś ma potrzebę spowiedzi to nie powinno się zabronić. A na tej ziemi nikt święty nie jest. Z tego co mi wiadomo to ten ksiądz nie uważa się za świętego. 

Odpowiedzi: 0

Nie wierze ze nie ma telewizji i nie widział co mówią inni księża o całej tej sytuacji 

Odpowiedzi: 0

Kadu brakuje to zaczynają kombinować!!!! Karać takich

Odpowiedzi: 1

Oj zaraz karać. Jan byś sie wstydził. Widziałeś chociaż tego księdza. Przemówiłeś chociaż z nim jedno zdanie. Ukarać to by się przydało niejednego ale nie akurat tego księdza. Ludzie trochę wyrozumiałości.

Odpowiedzi: 1

Świecianko, to nie pierwszy "wybryk" tego księdza i nie pierwsze upomnienie. Moje dziecko miało mieć w maju komunię i mam nadzieję, że termin będzie przesunięty na czas, kiedy już go w tej parafii nie będzie, a przyjdzie jakiś rozsądny ksiądz, który nie będzie kazał przychodzić dzieciom z wysoką gorączką, szczególnie w czasie wzmożonej zachorowalności... Może gdyby został ukarany, kiedy pierwszy usiłował złamać "zakaz zgromadzeń", to teraz nie miałby takich pomysłów. Życzę zdrowia 

Odpowiedzi: 0

Szpital psychiatryczny blisko, zbadać czy jest poczytalny...

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4879626/sodoma-hipokryzja-i-wladza-w-wat...

Odpowiedzi: 1

A może tak w drugą stronę.

Odpowiedzi: 0

Pragmatyka służbową mówi że mienie poświęcane nie może przewyższać mienia ratowanego ! Trzy samochody policyjne czasem cztery oraz jeden samochód bez oznaczen policji srebrny opel stały na ul Farnej w dn 3 kwietnia br od godz 15 do ok 17.30 przy farze . Gdzie był przestępca lub przestępcy ? W czasie epidemii służby mundurowe mają. Inne zadania taka mam nadzieję. Jeżeli ktoś złamał zasady wprowadzone przez rząd to należy taką osobę przykładnie ukarać. Czy w tej sytuacji ksiądz został ukarany ? Kto zapłaci za koszty akcji, paliwo, i dyspozycje policji i straży miejskiej ? Wiecie państwo kto ?  My podatnicy !

Odpowiedzi: 2

Klecha powinien zapłacić!!!

Odpowiedzi: 1

Nie raczej ta osoba która przysłała policję i straż miejską.

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz