Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  22°C / 11°C

Czy w tym roku zostaną uruchomione miejskie fontanny?

Andrzej Bartniak
26 maja, 12:37

O tej porze roku można było już się cieszyć widokiem tryskających miejskich fontann. Tej wiosny jest inaczej. Do tej pory nie uruchomiono żadnego z wodotrysków. Kiedy będzie można odkręcić kurek z wodą?

Podświetlana fontanna na Dużym Blankuszu
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Systematycznie przybywa w Świeciu fontann. W tej chwili za najatrakcyjniejszą uchodzi ta zamontowana na Dużym Blankuszu. Najpiękniej prezentuje się o zmroku. Wyrzucana w górę woda jest podświetlana zmieniającymi się barwami.

Tej wiosny swoją inaugurację miała mieć fontanna w zrewitalizowanym parku przy ul. Hallera. Kiedy możemy się tego spodziewać?
REKLAMA

- Nie potrafię opowiedzieć na to pytanie - przyznaje Marta Karolczak, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Przed dwoma tygodniami otrzymaliśmy pismo z sanepidu, aby nie uruchamiać fontann aż do odwołania. Na razie nie mamy informacji, kiedy ten zakaz zostanie zniesiony i czy w ogólne stanie się to tej wiosny.

Oczywiście pismo z sanepidu ma ścisły związek z koronawirusem. Unoszące się w powietrzu drobiny wody mogą przenosić wirusa. Tak więc, dopóki zagrożenie epidemiologiczne nie minie całkowicie, nie ma co liczyć na widok tryskających fontann.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (7)

Najlepsza fontanna jest w Nowem. Nie dość że brzydka to jeszcze nie działa ani woda ani podświetlenie.  Pieniądze wyrzucone w błoto 

Odpowiedzi: 0

A czy fontanna pluje wirusem??? Trochę logiki..

Odpowiedzi: 1

Fontanna może i nie, ale zobacz jak ludzie na rynku traktują fontannę. Jak prywatny basen. Dodatkowo przy parku czasami też widać dzieci moczą nogi lub ręce. Wtedy wirus by mógł się dostać do fontanny i zostać rozniesiony. 

Odpowiedzi: 0

Czas zrobić poręcze przy tych stromych schodach za Blankuszem,bo jak się komuś coś stanie to miasto się nie wypłaci za odszkodowanie..

Odpowiedzi: 0

CHodzę na spacer z psem do parku w pscychiatryku i wdzidę że zostały zniszczone cisy przy pomniku. Ktoś ściął gałęzie i zostaly tylko gole paly. Chyba cisy sa  pod ochroną.

Odpowiedzi: 0

Rzeczywiście.... Ale problem, czy fotanna będzie działać, czy nie! Ojoj!

Odpowiedzi: 0

Super problem. To są wyżyny dziennikarstwa!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz