Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Magda, Mariusz

Dwoje dzieci błąkało się późną nocą po Świeciu. Ich matka gdzieś przepadła

Andrzej Bartniak
13 stycznia, 20:29

Takie historie nie zdarzają się na co dzień. W niedzielę około godz. 23.00 w szybę dyżurki w świeckiej komendzie policji zapukało dwoje dzieci. Młodsze miało 4 lata, a starsze 9. Poprosiły o pomoc, bo ich matka gdzieś znikła.

Dzieci trafiły na komendę około godz. 23.00. O tej porze powinny spać w najlepsze...
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Dzieci, 9-letnia dziewczynka i jej pięć lat młodszy brat, wyszły z domu po tym, jak zorientowały się, że są same. Prawdopodobnie bały się przebywać w pustym mieszkaniu. Ruszyły na poszukiwania matki, która zostawiła je same.

Nie wiadomo, jak długo błąkały się po mieście. Około godz. 23.00 trafiły do komendy policji, by tam poprosić o pomoc. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Nie wiadomo dlaczego, być może miało to związek ze stresem, ale dziewczynka miała problem, żeby podać właściwy adres zamieszkania. W efekcie policjanci zapukali w środku nocy do niewłaściwych osób. W końcu udało się jednak namierzyć bliskich dzieci.
REKLAMA


- Już po północy trafiły do swoich ojców - mówi sierżant sztabowy Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Miały dwóch różnych, dlatego każde pojechało do swojego.

Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o matce, ale informacja o tym zdarzeniu nie trafiła jeszcze do opieki społecznej, która zapewne zajmie się nocną eskapadą dzieci i przede wszystkim ustali, dlaczego kobieta zostawiła małe dzieci bez opieki.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] plKomentarze (24)

To jest szok co się dzieje z nieodpowiedzialnymi matkami,!!. 

Odpowiedzi: 0

Ludzie co z wami się dzieje zostawić same dzieci w domu i wyjść.Nie wyobrazam sobie zostawić dzieci w domu samych i wyjść.Patologia to mało powiedziane.

Odpowiedzi: 1

Nie będę się tak łatwo wypowiadał na temat matki z artykułu której nie znam. Ale w rodzinie opowiadają jak to jedną ciocię zostawili jak miała 4 latka na kilka dni samą bo rodzicie musieli jechać do miasta. Było to w krajach związku sowieckiego. Wrócili, dziecko zdrowie, na około pustka, nic się nie stało. 

Odpowiedzi: 1

Wszystko fajnie, tylko dlaczego nie zabrali ze sobą legendarnej cioci tylko zostawili ja na kilka dni. Nikt normalny nie zostawia tak małego dziecka bez opieki kogoś dorosłego. Powiadasz że nic się nie stało,mieli szczęście ciekawe co by odpowiadali gdyby po powrocie dziecko zaginęło lub byłoby martwe. Jeśli oczywiście to prawda?

Odpowiedzi: 0

Szkoda tych dzieci...A ta kobieta to nie matka tylko godna pożałowania ściera 

Odpowiedzi: 1

Zgadzam się w 100%

Odpowiedzi: 0

Wkońcu ma też swoje potrzeby a przy dzieciach nie nastawi

Odpowiedzi: 0

A może wyszła wyrzucić śmieci i coś się stało?

To już do tych pustych łbów nie przyszło?! 

Odpowiedzi: 3

Śmieci to w twoim pustym łbie 

Odpowiedzi: 0

Śmieci wyrzucić około godz. 23? Serio? Możnaby je wyrzucić nazajutrz rano i też by się nic nie stało. 

Odpowiedzi: 0

Tak napewno już sam fakt że dzieci mają dwóch Tatusiów to o czymś świadczy Kobieta lekkich obyczajów. 

Odpowiedzi: 1

Cóż za płytkie myślenie. Rozumiem, ze po nieudanym związku kobieta ma się zamknąć w zakonie by, nie daj boże, nie poznać nikogo innego i nie mieć drugiego dziecka? Gabi, życzę Ci szczęśliwego małżeństwa byś nigdy nie musiała na siebie mówić "kobieta lekkich obyczajów"

Odpowiedzi: 1

Połóżyć się pijana na melinie to  dzieci same się zrobią !

Odpowiedzi: 0

Nawet nie ma o czym dyskutować. Sprawa prosta. Matka nie odpowiedzialna naraziła dzieci. Taka dzielnica.

Odpowiedzi: 0

Ja wszystko rozumiem ale czemu dzieci zawsze musza cierpieć... Czuc sie niebezpieczne... Kazdy ocenia matke ale nikt sie nie postawil na miejscu dzieci co one biedne musialy czuc tak pozna pora szukac pomocy na policji gdzie obok tylu sasiadow i nie mozliwe zeby nikt nie wiedzial co sie w tym domu dzieje.... Serce pęka :-( 

Odpowiedzi: 0

Poszła robić trzecie

Odpowiedzi: 1

Pewnie ma taki biznesplan

Odpowiedzi: 1

Dokładnie. Wszystkie socjale, 500 plus i można szaleć.A dzieci..trzeba je popstu mieć, po co się zajmować i opiekować nimi jak można się samemu lepiej zabawić.. 

Odpowiedzi: 0

Całe szczęście,że trafiły na komendę,a nie do pedofili/gwałcicieli,nie ma się co dziwić,że wyszły szukać matki to tylko dzieci,byly w strachu,miały akurat wielkie szczęście! Matka nieodpowiedzialna szok!! Co się z tymi ludźmi dzieje. 

Odpowiedzi: 0

Ewidentnie matka ma źle rozrząd ustawiony.

Odpowiedzi: 1

OtotO właśnie biedulka szukała kogoś tej nocy co by ulżył w cierpieniu wyregulował rozrząd... 

Odpowiedzi: 0

Co ta za lokalna gwiazda? 

Odpowiedzi: 0

Ludzie ooo buuuuui beeeeeeeerrrr duuuuuuuu  ja lubię robić dzieci .

Odpowiedzi: 0

Przez ostatnie kilka tygodni dzieci były bezpieczne i szczęśliwe każde mieszkając ze swoim ojcem. Jednak Sąd nakazał wydanie dzieci matce... Bez grzywny, bez upomnienia, bez refleksji, że to nie pierwszy raz dzieci były zakluczane i zostawiane same w domu przez matke a telefon zabierany...

Dlaczego prokurator nie zbadał dogłebnie sytuacji tylko się wszystkiemu biernie przyglądał?

Czy musi wydarzyć sie tragedia aby ktoś  (sąd, prokurator) podjął zdecydowane działania?

Kto zadba o ich bezpieczeństwo w momencie kiedy instytucja państwowa decyduje się je odesłać tam, gdzie im po prostu źle?  I tam gdzie się boją zostawać. Tam gdzie nie chcą wracać.

Kto je ochroni?? 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz