Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Błażej, Przemysł, Fryderyk

Postawiłeś auto i nie robisz zakupów? To płać! Markety kasują za parkowanie

Andrzej Pudrzyński
23 sierpnia, 11:34

Duże sklepy i centra handlowe w regionie mają dość zostawiania samochodów na ich parkingach przez osoby, które wcale nie zamierzają robić u nich zakupów.

Parkometr na parkingu Polomarketu w Nowem
Fot. Jan Plit

REKLAMA

Parkingi marketów zaczęły być wykorzystywane jako miejsca, gdzie można zostawić samochód i iść do pracy, albo zaparkować go na całą noc, jeśli znajduje się niedaleko naszego bloku.

W Bydgoszczy od dwóch tygodni płatny jest m.in. parking w Centrum Handlowym Focus. Parkometry pojawiły się też przed wieloma marketami. Dotyczy to przede wszystkim dużych osiedli, gdzie niedaleko sklepów znajdują się liczne bloki.

Handlowcy wychodzą z prostego założenia – zostawiasz swój samochód na naszym terenie i blokujesz miejsce innym, którzy przyjechali zrobić u nas zakupy, to płać.
REKLAMA

Zwykle 1-2 pierwsze godziny są bezpłatne, tak żeby faktyczni klienci mogli na spokojnie zrobić zakupy, ale potem trzeba liczyć się z opłatami.

Ten trend dociera też powoli na nasze podwórko. Dwa miesiące temu pierwszy w powiecie świeckim parkometr zamontowano na parkingu Polomarketu przy ul. Tczewskiej w Nowem.

Dla klientów Polomarketu pierwsza godzina postoju jest darmowa. Wystarczy pobrać bezpłatny bilet z parkometru i włożyć go za przednią szybę samochodu. Za każdą kolejną godzinę trzeba zapłacić 6 zł. Opłata za brak ważnego biletu wynosi 95 zł.
REKLAMA

Zapytaliśmy Polomarket czy wkrótce można spodziewać się kolejnych parkometrów na parkingach przed pozostałymi sklepami w naszym powiecie.

- Wprowadzenie tego rozwiązania ma na celu zagwarantowanie naszym klientom komfortu zakupów i możliwości korzystania z przeznaczonych dla nich miejsc parkingowych. Często auta były pozostawiane tam na cały dzień lub dłużej, przez co brakowało miejsc postojowych dla naszych klientów – argumentuje Ilona Rutkowska z biura prasowego Polomarketu. 
REKLAMAFirma nie deklaruje jednoznacznie czy podobne praktyki wprowadzi w innych swoich sklepach - w Świeciu i Pruszczu.

- Jeżeli będzie taka konieczność, to w trosce o wygodę naszych klientów rozważymy możliwość zastosowania takiego rozwiązania także w innych lokalizacjach – nie wyklucza Ilona Rutkowska.

Podobne stanowiska zajmują inne duże sieci handlowe, które mają swoje sklepy w powiecie świeckim.

- Stosujemy to rozwiązanie w miejscowościach ze wzmożonym ruchem kołowym oraz tylko w przypadku, gdy istnieje realny problem z parkowaniem sygnalizowany przez naszych klientów – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewiczz biura prasowego Lid Polska.
REKLAMA

Na razie nie zanosi się u nas na parkometrową ofensywę. Sieci handlowe przygladają się, jak rozwinie się sytuacja.

Jeśli zauważą, że na ich parkingach jest coraz więcej „obcych” i zaczyna brakować miejsc dla klientów, którzy przecież zostawiają w ich sklepach pieniądze, to postawią parkometry. Tak jak w Nowem.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy sklepy powinny pobierać opłaty za parkowanie od osób, które nie są ich klientami?
REKLAMA

Komentarze (28)

Biedronka Sikorskiego kasowac!

Odpowiedzi: 1

Tylko że koło biedronki na silorskiego wzdłuż ulicy jest parking mieszkańców osiedla a ludzie przyjeżdzają na zakupy i zajmują właśnie te miejsca jak bedzie pakomat i dalej bedziecie zajmować nasze miejsca to opnki przebite

Odpowiedzi: 0

Oczywiście że tak ile razy jedziesz do marketu nie ma gdzie auta postawić bo mieszkańcy sobie parking zrobili . . . . Dobry pomysł . . 

Odpowiedzi: 0

Biedronka koło laskowicki3j kasować mogę nawet rejestrację wieśniaków podać co auta tamstawiają na dluuuugo

Odpowiedzi: 1

A najwiekszy wiesniak to Ty

Odpowiedzi: 1

Jak dobrze pamięcią sięgnąć każdemu z nas z butów słoma wystaje

Odpowiedzi: 0

A pani to się chyba wyżarła i udaje się za taką miastową które się zachowują nieraz gorzej niż te z wsi 

Odpowiedzi: 0

Myślę że u nas nie ma problemu z zaparkowaniem przed sklepem. Parkingi są duże. A ci co tak wypisują, to chyba nic się nie stanie, jak zrobią kilka kroków więcej, chyba nie są tak leniwi, że muszą parkować metr przed wejściem. 

Odpowiedzi: 0

Dobrze że mam swoją ziemię bo za wszystko już będzie trzeba płacić. Niedługo ktoś wymyślił że jak stoimy na parkingu to zużywamy markietowi powietrze. Banda oszołomów, kasa i tylko kasa.

Odpowiedzi: 1

Każdy garnie ile się da. Też byś garnął jak byś mógł

Odpowiedzi: 0

Godzina darmowa na zakupy starcza w zupełności! No chyba,że się przychodzi, nie wie co kupić,chodzą jak zmora po sklepie bez sensu z nudów lub braku zajęcia, to plac kasę człowieku 

Odpowiedzi: 1

Człowieku, oni zwiedzają, kontemplują i podziwiają :)

Odpowiedzi: 1

Kto "bogatemu" zabroni. 

Odpowiedzi: 0

A pracownik, który dojeżdża autem do pracy w markecie to będzie miał gwiazdkę na szybie? 

Odpowiedzi: 1

Nie. Pracownik będzie zobowiązany dojeżdżać rowerem składakiem, hulajnogą lub dochodzić pieszo. Samochód pracownika marketu pozostawiony na cały dzień też zajmowałby miejsce klientowi.

Odpowiedzi: 1

Gruba Marycha chetnie poznam Cie blizej

Odpowiedzi: 1

Za szczupły jesteś.

Odpowiedzi: 0

Kasować za parking oprócz grubej marychy i pracowników a pracownikom nakleić gwiazdy Dawida (symbol obojętny) na szybach jako znak rozpoznawczy żeby nie płacili no i żeby potencjalni złodzieje sklepowi wiedzieli które samochody pracowników jeśli myśleli by o ewentualnych zemstach

Odpowiedzi: 1

No mnie nie będą kasowali, bo ja do sklepu dojeżdżam elektryczną hulajnogą, którą przed wejściem składam i chowam do torebki :P

Odpowiedzi: 1

Hulajnogi nie mają takiej nosnosci 

Odpowiedzi: 1

Moja została poddana profesjonalnemu tuningowi, wzmocniono ją szyną kolejową, silniczek pochodzi z wózka widłowego, a kółeczka zostały wzięte z Ursusa C 360, I co, da się? Da.

Odpowiedzi: 0

Najwięcej jęczą Ci, którym skończy się darmowe parkowanie i konieczność szukania nowej miejscówki. Klienci nie marudzą.

Odpowiedzi: 1

Uderz w stół a nożyce się odezwą

Odpowiedzi: 0

Tak, kasować. Nie po to firmy prywatne wydają  duże pieniądze, by cwaniacy mogli korzystać  z parkingów za darmo.

Odpowiedzi: 1

"Cwaniacy" jak to ich nazywasz korzystają z tych parkingów tylko dla tego, że miasto, czy też dana spółdzielnia mieszkaniowa nie dbają o zwiększanie ilości ogólnodostępnych miejsc parkingowych. W Świeciu do tej pory nie dało się zauważyć, aby którykolwiek z marketowych parkingów był przepełniony do tego stopnia żeby nie było na nim miejsca dla klientów.

Odpowiedzi: 0

Zbierają pieniądze na podatki które wymyślił PiS. To nie jest koniec. 

Odpowiedzi: 0

godzina czy dwie w np, focusie to za mało jak się jedzie na zakupy z żoną przecież kobitki muszą wszystko obejrzeć i przymierzyć po trzy razy hihihi a gruba marycha to nawet z 6 godzin mało

Odpowiedzi: 0

W Toruniu postawiono parkometr przy sklepie mieszczącym się przy ulicy Gagarina. Teren należy do miasta, które na szczęście w porę zareagowało.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz