Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Maja, Marceli, Dominik

W Świeciu nadal czynna tylko jedna linia. Limity pasażerów w autobusach

red
24 marca, 20:45

Z powodu rozszerzającej się epidemii koronawirusa, miasto przedłuża ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Od 25 marca tylko połowa miejsc siedzących w autobusie może być zajęta
Fot. 123RF

REKLAMA

Od 16 marca w Świeciu kursują tylko autobusy linii nr 1 według rozkładu jazdy dla dni świątecznych. Ograniczenie miało obowiązywać do 25 marca. W związku z epidemią, postanowiono je przedłużyć aż do odwołania.  

Ponadto, w związku z zaleceniami premiera, od 25 marca tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli więc miejsc siedzących w pojeździe jest np. 50, to może się w nim znajdować maksymalnie 25 pasażerów. Kierowca odmówi wpuszczenia do autobusu większej liczby osób.
REKLAMA

- Chcemy jednak zminimalizować sytuacje, w których ktoś nie będzie mógł skorzystać z przejazdu i dlatego w dni powszednie uruchamiamy tzw. kursy „bis”. To oznacza, że o tej samej porze jechać będą dwa autobusy – wyjaśnia Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. – Wiemy, że wybrane pory dnia były szczególnie oblegane przez pasażerów, więc takie rozwiązanie powinno się sprawdzić.

Miasto apeluje jednak, aby z komunikacji zbiorowej korzystały jedynie te osoby, które naprawdę nie mają innej możliwości przemieszczania się, a podróż jest w ich przypadku konieczna.
REKLAMA

- Jednocześnie przypominamy, że aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem i nie narażać kierowców podczas zakupu biletów, znieśliśmy opłaty za przejazd. Wszystkie autobusy są też na bieżąco dezynfekowane – zaznacza Paweł Knapik.

Rozkład jazdy do pobrania tutaj.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (7)

I dobrze, niech ludzie siedzą w domach. Teraz z autobusów powinni korzysytać tylko ci, którzy naprawde nie mają innej możliwości. Mam nadzieję, że skończą się też wycieczki po sklepach po jedną rzecz.

Odpowiedzi: 1

Jak bys nie wiedziala karyno autobusami ludzie dojezdzaja do pracy

Odpowiedzi: 0

Zrozumiałe, że każdy teraz dba o bezpieczeństwo. Ale znieśliście tyle autobusów, i puściliście jedną linie, dodatkowo, która obowiązuje w dni świąteczne. Fajnie, że nie trzeba płacić za bilet bo kierowca jest odizolowany. Ale ludzi jadących po godzinie 6 do pracy jest bardzo dużo, jest tłok w autobusie. Wracając z pracy np. po godzinie 15 nie ma żadnego autobusu, gdzie są to najbardziej oblegane godziny, i większość osób kończy pracę. Więc zastanówcie się czy może nie poszerzyć i zrobić troszkę więcej autobusów, w tych najbardziej odpowiednich godzinach. A nie tylko są podstawione autobusy pod MONDI, aby tylko tym pracownikom uprościć lepszy dojazd do pracy. 

Odpowiedzi: 0

Z rana może jeździ więcej ludzi do pracy  to fakt . Ale po 15 w autobusach są pustki Max 10 osób,  więc głupota jest aby jeździły dwa autobusy jeden za drugim i wozenie powietrza. 

Odpowiedzi: 0

Jeśli nie kustykasz to do każdej firmy na terenie Świecia dotrzesz w max 15 minut rowerem lub 40 min pieszo. Nie rozumiem narzekań. Przyniesiesz jeden z drugim wirusa do domu to wtedy będzie wołanie o pomoc. 

Odpowiedzi: 1

Ooo właśnie i tu się z kolegą zgodzę.  Świecie to nie Kraków czy Warszawa wszędzie idzie dojść pieszo lub tak jak kolegą pisze rowerykiem w parę minut .

Odpowiedzi: 0

Aktualną mapę zakażeń można sprawdzic na https://CovidHelp.pl

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz