Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Na stadionie Wdy odsłonięto tablicę upamiętniającą Zbigniewa Iwańskiego [zdjęcia]

W niedzielę odbył się w Świeciu II Memoriał Zbigniewa Iwańskiego w piłce siatkowej. Podczas części oficjalnej na stadionie Wdy Świecie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą temu zmarłemu przed dwoma laty propagatorowi sportu.

Udostępnij
Tablicę pamiątkową poświęcił ksiądz Waldemar Wenta / Fot. UM w Świeciu

Memoriał ma na celu uczczenie pamięci Zbigniewa Iwańskiego, wieloletniego zastępcy dyrektora ds. sportu i rekreacji w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. W tegorocznej edycji bierze udział 12 zespołów z całego kraju.

Część oficjalna tego wydarzenia miała trzy odsłony. Pierwsza miała miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu, gdzie sylwetkę zmarłego miłośnika sportu przybliżali zebranym Anna Herman, kierownik Centrum Sportu i Rekreacji i Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

W drugiej części zaplanowano odsłonięcie pamiątkowej tablicy na stadionie Wdy Świecie noszącego od ubiegłego roku imię Zbigniewa Iwańskiego.

W ceremonii wzięli udział m.in. posłanka Iwona Karolewska, radny sejmiku województwa Tadeusz Pogoda, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu Jerzy Wójcik oraz rodzina i przyjaciele "ministra sportu", jak nazywał go z sympatią były burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda.

To właśnie za jego sprawą Zbigniew Iwański zaczął pracować na rzecz gminy.

Gdy na początku lat 90. tak wiele trzeba było zmienić szukałem człowieka, któremu mógłbym powierzyć kierowanie w gminie sportem - wspominał Tadeusz Pogoda. - I właśnie wtedy zwróciłem uwagę na Zbigniewa Iwańskiego, który w Celulozie zajmował się turystyką. Nie można było lepiej wybrać.

Nie mogło też zabraknąć wspomnień o ulubionych powiedzonkach Zbigniewa Iwańskiego. Właśnie od słynnego cytatu "Inny by się chwalił, ja tylko mówię" rozpoczął przemówienie, tuż przed odsłonięciem tablicy, Krzysztof Kułakowski.

Burmistrz podkreślał nie tylko wyjątkowe poczucie humoru Zbigniewa Iwańskiego, ale także jego skromność i życzliwość, przysparzających mu sympatii ludzi, których spotykał na swojej drodze.

Tablicę, która zawisła na klubowym budynku, poświęcił ksiądz Waldemar Wenta.

Ostatnim punktem było złożenie wiązanek na grobie Zbigniewa Iwańskiego, który spoczywa na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza.

Zobacz poniżej zdjęcia.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Krótki, ale bardzo intensywny deszcz, który spadł w poniedziałek po południu spowodował, że część ulic w Świeciu zamieniła się w rwące potoki.

Wiadomości

Policja podaje wstępne ustalenia dotyczące niedzielnego wypadku pod Świeciem.

Wiadomości

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku 2026 r. będziemy mogli korzystać z nowej ulicy w Świeciu. Niedawno zajrzeliśmy na teren budowy.

Wiadomości

W niedzielę po południu samochód osobowy uderzył w drzewo w Dworzysku koło Świecia.

Wiadomości

Krótko przez godz. 10.00 w bazie Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie (gm. Świecie) doszło do wybuchu beczki. Rannych zostało trzech pracowników.

Wiadomości

Mężczyzny szukali policjanci i strażacy. Funkcjonariusze z posterunku w Laskowicach w ostatniej chwili odnaleźli i powstrzymali 30-latka, który chciał odebrać sobie życie.

Wiadomości

W nowym pawilonie handlowo-usługowym Aripark w Świeciu prawdopodobnie jako pierwszy zostanie otwarty sklep TEDi. Wkrótce potem pierwszych klientów przyjmie kolejny lokal.

Wiadomości

Gmina przedstawiła projekt zagospodarowania przepływającej przez znaczną część miasta i dobrze znanej mieszkańcom Świecia Struchawy. Zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Wiadomości

W Wojewódzkim Szpitalu Zdrowia Psychicznego w Świeciu równolegle realizowane są dwie duże modernizacje wiekowych budynków.

Wiadomości

Trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas dzisiejszego pikniku charytatywnego w Laskowicach. Na pewno kwota będzie spora, bo akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców...

Wiadomości

W ostatni weekend kwietnia na rynku zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski.

Reklama

Popularne

Wiadomości

Krótko przez godz. 10.00 w bazie Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie (gm. Świecie) doszło do wybuchu beczki. Rannych zostało trzech pracowników.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Wiadomości

W Wojewódzkim Szpitalu Zdrowia Psychicznego w Świeciu równolegle realizowane są dwie duże modernizacje wiekowych budynków.

Wiadomości

W ostatni weekend kwietnia na rynku zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski.

Wiadomości

Szkoła Podstawowa nr 8 w Świeciu była organizatorem drugiego etapu międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego "Check your English".

Wideo

Wideo

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu rozpoczął się "Tydzień zdrowia i aktywności fizycznej". Dziś promowano przede wszystkim zdrowe odżywianie i profilaktykę zdrowotną.

Wideo

Podobnie jak przed rokiem, członkowie Stowarzyszenia Rowe - Rowe Świecie wybrali się na przedświąteczny objazd miasta. Napotkani przechodnie, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli liczyć na...

Wideo

W minioną niedzielę w kościele farnym w Świeciu wystąpiła ceniona wokalistka Halina Frąckowiak.