Kilka dni temu w mieście stanęła nowa fontanna w kształcie kuli

Niewielka fontanna w kształcie kuli była ostatnim elementem w zrewitalizowanym parku przy ul. Hallera w Świeciu, na tyłach budynku starostwa.

nowa-fontanna

REKLAMA


Prace prowadzone przez gminę, których celem było zagospodarowanie skweru przy ul. Hallera, zakończyły się niemal dwa miesiące temu. Ostatnim ich punktem, zrealizowanym przed kilkoma dniami, była fontanna w kształcie kuli.

Niestety, nie wiadomo, kiedy będzie można przekonać się, jak prezentuje się, gdy płynie woda. Na razie sanepid nie pozwala odkręcać kurków od miejskich wodotrysków ze względu na restrykcje związane z koronawirusem.

Prace nad nowym obliczem tego miejsca dobiegły końca. Na szczęście nie potwierdziły się obawy, że po rewitalizacji teren na tyłach budynku starostwa zamieni się w betonową pustynię.
REKLAMA

Nie zmieniło tego nawet wycięcie 10 drzew stojących na skraju skweru. Wycięto przede wszystkim te okazy, które przeszkadzały w zrealizowaniu jednego z głównych punktów inwestycji, czyli parkingu na 70 stanowisk.

W parku wyznaczono nowe ścieżki, które wysypano kruszywem mineralnym. Z myślą o odwiedzających pojawiły się nowe ławki. Warto też wspomnieć o kilkudziesięciu nowych drzewach, które posadzono na skwerze.

Inwestycja kosztowała gminę Świecie 763 tys. zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors