Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Będą się promować wspólnie z Niemcami

Lokalne Grupy Działania z Kociewia spotkały się w Nowem z LAG Ammersee z Bawarii.

Udostępnij
lag_amersee_marzec_2019

- Spotkanie miało charakter roboczy i odbyło się w ramach międzynarodowego projektu wspólnej promocji obydwu regionów – wyjaśnia Katarzyna Lipowiec, kierownik biura Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego” w Świeciu.

Oprócz grupy z naszego powiatu i Bawarczyków, w projekcie uczestniczą też LGD „Wstęga Kociewia” i LGD „Chata Kociewia”. Zakłada on zorganizowanie wspólnych wystaw fotograficznych, promujących walory turystyczne i gospodarcze Kociewia i Ammersee. Wystawy będą odbywały się w Polsce i Niemczech. W projekt włączy się również gmina Nowe.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. xyz

  20 marca 2019 17:39

  ile takie cos nas podatnikow

  ile takie cos nas podatnikow kosztuje? czekamy na reparacje za szkody po 2 wojnie swiatowej a nie na takie promocje!

  • Elcia

   20 marca 2019 18:27

   Co kosztuje podatników ? To ,

   Co kosztuje podatników ? To , ze ktoś próbuje coś robić ? nawiązuje kontakty dla korzyści po obu stronach ? Najlepiej żeby wszyscy nam dawali wory kasiory …ale to i tak nie zadowoli pazerniaków . Tych którzy sami niec nie robią i wiecznie narzekają . Podatników kosztuje kler , żyjąc w przepychu i bez ograniczeń . 

  • pomorzak

   27 marca 2019 14:20

   Pewnie pochodzisz gdzieś że

   Pewnie pochodzisz gdzieś że wschodu bo masz nie pomorskie myślenie.Tylko kasa, kasa iodszkodowania bo po co pracować ,coś robić . 

 2. tomm66

  27 marca 2019 14:28

  Do …xyz,. Nie znasz chłopie

  Do …xyz,. Nie znasz chłopie hstorii.Odszkodowania Niemcy sami zproponowali Polsce ale ZSRR zakazał nam ich brać. Więc ,,cwani” Niemcy zarządali od rusków żeby Rosja przeakzała 15 % Polsce z tej sumy co dostali Ruski. Ruski na to przytakneli na papierze że Polsce dadzą i dali nam?…………nic zero ,więc teraz to z pretęcjami do Stalina lub Putina.

 3. hanysek

  2 kwietnia 2019 13:23

  Bawarczycy to też niestety

  Bawarczycy to też niestety niemcy.

 4. Stepdal

  29 czerwca 2019 19:14

  Discount Secure Ordering
  Discount Secure Ordering Dutasteride Best Buy In Internet Fast Delivery Cialsi buy cialis online 247 Overnightpharmacy Com

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama