Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Co z marketem budowlanym OBI pod Świeciem?

W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o planach budowy marketu OBI w Morsku koło Świecia. Jakie są szanse na jego powstanie?

Udostępnij
obi-2_0

Teren między Świeciem a Morskiem to smakowity kąsek dla inwestorów. Już teraz znajdują się tam stacja Orlenu i restauracja KFC. Pod koniec 2019 r. lub na początku 2020 r. ma zostać otwarty McDonald’s.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, 1,5-hektarową działką na tym obszarze zainteresowani byli również przedsiębiorcy, którzy chcieli zbudować tam OBI, market z materiałami do budowy domu, wykończenia wnętrz, ogrodniczymi itd.
REKLAMA
Na razie mieszkańcom powiatu świeckiego pozostaną wyjazdy do OBI w Bydgoszczy, bo inwestorzy wycofali się z projektu. Przynajmniej na razie. Uznali, że Świecie i okolice (nawet biorąc pod uwagę niedalekie Chełmno), to za mały rynek, żeby inwestycja na taką skalę była opłacalna.

Niewykluczone, że na decyzje inwestorów miało też wpływ przyspieszenie prac przy budowie Mrówki przy ul. Armii Krajowej. Niedługo w mieście będą dwa spore markety typu dom i ogród – Bricomarché i Mrówka. Stawienie kolejnego, OBI, który działa w tym samym segmencie rynku, uznano za zbyt ryzykowne.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. hh

  30 kwietnia 2019 16:54

  Najpierw niech zaczną budowe

  Najpierw niech zaczną budowe drogi od Tesco na wodną.Bo tylko mydlicie ludziom w głowach .

  • mieszkaniec

   30 kwietnia 2019 21:46

   a co ma budowa drogi do

   a co ma budowa drogi do prywatnych inwestycji w morsku???

   • mPress

    2 maja 2019 12:57

    Brawo TY 🙂

    Brawo TY 🙂

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama