Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Czy ekonomia może być zabawna? Pewnie, że tak! [zdjęcia]

Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego” w oryginalny sposób przybliżyła tematykę związaną z naborem wniosków o dofinansowanie unijne i działalność organizacji pozarządowych.

Udostępnij
lgd-quiz-1

W jaki sposób dotrzeć do młodych ludzi z wiedzą o  Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Gminy Powiatu Świeckiego” na lata 2014-2020 i ekonomii społecznej?

- Uznaliśmy, ze najlepsza będzie forma quizu, prowadzonego w lekki sposób. Było dużo emocji i równie dużo śmiechu – mówi Katarzyna Lipowiec, kierownik biura LGD.

Górą „białe” liceum...

W szranki stanęli nie tylko uczniowie szkół średnich, ale również przedstawiciele samorządów i stowarzyszeń. W sumie w quizie wzięło udział ponad 130 osób.

Potyczki poprzedziła prelekcja Igi Sypek z Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej Tłok z Torunia. 

„QUI-z-ES, z ekonomią społeczną na wesoło” przeprowadzono w dwóch grupach. Pierwsza to szkoły średnie. Zwyciężył Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu. O drugim miejscu zdecydowała dogrywka, w wyniku której drugie zajął je Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem.

... i gmina Pruszcz

Drugą grupę stanowiły jednostki samorządy terytorialnego i organizacje pozarządowe. Pierwsze miejsce bezapelacyjne zajęła Gmina Pruszcz, drugie Powiat Świecki, a trzecie ex aequo Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świeciu i Stowarzyszenie Kobiet Amazonki Ziemi Świeckiej.

Podczas imprezy odbyły się również animacje. Były też stoiska informacyjne.  


Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego” w 2018 roku będzie ogłaszać nabory w ramach projektu grantowego finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na działania społeczne oraz rozwój ekonomii społecznej. 

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

[vpg_picker:1323]

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Szymon

  19 grudnia 2017 19:00

  Dziękuję wszystkim za

  Dziękuję wszystkim za gratólacje! Wygraliśmy jej

  • Szymon z Bialego

   20 grudnia 2017 18:17

   Dokladnie!

   Dokladnie!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama