Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Czy opłaca się stawiać market w tak małej miejscowości?

bart
5 stycznia, 11:49
W Tleniu (gmina Osie) ma stanąć market sieci Dino. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wieś liczy tylko 280 mieszkańców. W sezonie to jednak najbardziej oblegana przez turystów miejscowość w powiecie świeckim.
Market ma stanąć na działce w sąsiedztwie kościoła w Tleniu
Fot. Google Street View

Sieć Dino ma ponad 1700 sklepów. Planowana inwestycja w Tleniu świadczy o tym, że w obrębie zainteresowania sieci są coraz mniejsze wsie lub takie, gdzie tylko okresowo można liczyć na spore obroty. Dotyczy to większości miejscowości turystycznych.

Szacuje się, że w Tleniu w sezonie odpoczywa około 2 tys. osób. Gdyby policzyć również tych, którzy wpadają tam tylko na spacery, lody czy obiady w restauracjach, zapewne liczba byłaby jeszcze wyższa. I zapewne w tych potencjalnych klientach właściciele sieci pokładają nadzieje na opłacalność inwestycji.

Jak jest faktycznie, nie dowiemy się, bo Dino ma przedziwną filozofię komunikacji. Nie udziela mediom żadnych informacji na temat swoich inwestycji.

Na razie informacja o powstaniu marketu w Tleniu, który ma stanąć w sąsiedztwie kościoła, nie budzi większych emocji.

- Pytają o to tylko dziennikarze - mówi Michał Grabski, wójt gminy Osie. - Mieszkańcy nie wykazują żadnego zainteresowania. Przynajmniej ja nie mam na ten temat żadnych sygnałów. Sądzę, że większość jest zadowolona z tego faktu. We wsi jest tylko jeden sklep. Teraz będzie drugi oferujący znacznie większy wybór towarów i zapewne po niższych cenach. Skorzystają też na tym turyści i oczywiście gmina na podatku od nieruchomości, który zapłaci Dino - dodaje wójt.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl