Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Dino ma chrapkę na Świecie. Chce otworzyć dwa sklepy

Andrzej Pudrzyński
31 marca, 16:13
Dino konsekwentnie rozbudowuje sieć swoich sklepów w powiecie świeckim. Ma już markety w dziewięciu z jedenastu gmin i jest w trakcie budowy lub załatwiania działek i pozwoleń na budowę na następne. Kolejnym celem handlowego giganta jest Świecie.
Jeden z marketów Dino ma powstać "w klinie" koło ronda między ulicami Wojska Polskiego i Miodową
Fot. Andrzej Pudrzyński
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory Dino stawiało sklepy przede wszystkich na terenach wiejskich naszego powiatu. Jedynym wyjątkiem było Nowe. Ma je w 9 z 11 gmin powiatu, oprócz Lniana i Pruszcza.

Zakupy w marketach Dino można zrobić w Sulnowie, Grucznie, Polskim Konopacie, Laskowicach, Drzycimiu, Bukowcu, Dolnej Grupie, Osiu, Świekatowie i Nowem. Niedługo będzie to także możliwe w Tleniu, gdzie właśnie trwa budowa sklepu. Sieć przymierza się też do inwestycji w Jeżewie.

REKLAMA
REKLAMA

Wszystkie markety powstają według tego samego wzorca: mają po około 400 m kw. powierzchni, parking, podobny wygląd i rozłożenie towarów. W przeciwieństwie np. do Biedronki, która ma sklepy zarówno na swoich działkach, jak i w wynajętych lokalach, Dino kieruje się zasadą, że stawia je przede wszystkim na własnym gruncie.

Do tej pory sieć nie była obecna w Świeciu, ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy to się zmieni.

- Dino zawarło umowę na kupno działki niemal naprzeciwko Nowego Szpitala, w pobliżu sklepu z wyposażeniem wnętrz Vox. Kolejny market chciałoby zbudować na Mariankach, ale tam jeszcze nie sfinalizowano kupna terenu - mówi Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Druga planowana lokalizacja znajduje się na Mariankach / Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Jak wyjaśnia kierownik, w przypadku pierwszej inwestycji chodzi o teren między ulicami Wojska Polskiego i Miodowej a rondem za Nowym Szpitalem.

Na Mariankach Dino zainteresowane jest lokalizacją w pobliżu garaży koło osiedla przy ul. Piłsudskiego. W obydwu przypadkach chodzi o działki należące do prywatnych właścicieli.

Sieć kieruje się zasadą, że nie udziela informacji na temat planowanych inwestycji.

Dino Polska to sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założona w 1999 r. przez Tomasza Biernackiego, biznesmena z Wielkopolski. Pod koniec 2021 r. sieć miała 1815 sklepów. W tym roku zamierza zwiększyć ich liczbę do ponad 2 tys.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA