Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Dziecięce foteliki i wózki wkręciły go na całego

- Temat fotelików tak mnie wkręca, że nieraz zaglądam przez szybę samochodu i sprawdzam, w czym rodzice przewożą dzieci – śmieje się Łukasz Dudek, właściciel sklepu Bąbel przy al. Jana Pawła II w Świeciu.

Udostępnij
22babel

Niebawem minie rok, kiedy Łukasz Dudek otworzył sklep. Wcześniej przez dwa lata miał taki sam w Tucholi, skąd pochodzi.

- Obserwowałem świecki rynek pod kątem tej branży. Nie było tutaj takiego sklepu, więc postanowiłem zaryzykować – wspomina.

Sezon na spacerówki

Reklama
Reklama

Stumetrową powierzchnię Bąbla zajmują wózki, foteliki i akcesoria dziecięce. Kupimy tu zarówno wózki 2 w 1 (czyli wózek głęboki tzw. gondola i spacerówka), 3 w 1 (gondola, spacerówka i fotelik samochodowy), jak i lekkie wózki spacerowe, które mają teraz swój sezon, bo idealnie nadają się na wakacyjne wyjazdy. Ceny zaczynają się od 1,4 tys. zł.
REKLAMA

Mimo że Łukasz Dudek ma w sprzedaży wózki 3 w 1, to odradza ich zakupu ze względu na foteliki, które w tych zestawach nie są testowane.

- Wolę dać klientom rabat, żeby się zdecydowali na zakup przetestowanego fotelika dla malucha. Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo dziecka –zaznacza właściciel Bąbla.

Reklama
Reklama

Siedziska-podstawki? Odradzam!

Z pewnością nie znajdziemy u niego siedziska-podstawki dla starszych dzieci.

- Nie polecam, odradzam i nie sprzedaję czegoś, co ma się nijak do bezpieczeństwa – mówi kategorycznym tonem. - Niedawno miałem sytuację, że przyszła klientka, która wręcz obraziła się, że nie mam takich podstawek. No cóż, nie mogę sprzedawać czegoś, co nie chroni dziecka. Mam w ofercie lepsze i bezpieczniejsze rozwiązania.

Reklama
Reklama

Irytuje go, kiedy widzi auto o wartości 150 czy 200 tys. zł, a z tyłu podstawkę dla dziecka. Cena za fotelik samochodowy waha się od 300 do 2,6 tys. zł.
REKLAMA

Od sierpnia sklep będzie partnerem Ośmiu Gwiazdek – sklepu, a właściwie już instytucji, która promuje bezpieczne przewożenie dzieci w aucie, a w szczególności popularyzuje jazdę tyłem do kierunku jazdy.

- Sam mam dwoje dzieci, które z powodzeniem tak jeżdżą i nie znają innego kierunku jazdy – mówi Dudek.

Reklama
Reklama

Podpytują w sklepie, kupują w internecie

Sprawę nieraz ułatwia, a nieraz pogarsza internet, który jest w tej chwili ogromnym źródłem informacji dla przyszłych lub obecnych rodziców.

- Bywa, że rodzice spędzają u mnie 1-2 godziny, rozmawiamy o bezpieczeństwie, ja pokazuję różne konfiguracje fotelików, a oni na końcu wyjmują telefon, robią zdjęcie i decydują się na zakup przez internet, bo chcą zaoszczędzić 20-50 złotych. To akurat denerwuje – przyznaje.
REDAKCJA

Łukasz Dudek komunikuje się ze swoimi klientami również przez Facebooka. Prowadzi konto, za pośrednictwem którego informuje o nowościach w sklepie.

- Bywają dni, że mam 15 wiadomości, na które staram się na bieżąco odpisywać. Ważne, aby rodzice zrozumieli, że posiadanie fotelika to inwestycja w bezpieczeństwo dziecka, a nie kosztowny obowiązek czy zabezpieczenie się przed mandatem – argumentuje właściciel Bąbla.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

„Bywa, że rodzice spędzają u

„Bywa, że rodzice spędzają u mnie 1-2 godziny, rozmawiamy o bezpieczeństwie, ja pokazuję różne konfiguracje fotelików, a oni na końcu wyjmują telefon, robią zdjęcie i decydują się na zakup przez internet, bo chcą zaoszczędzić 20-50 złotych. To akurat denerwuje – przyznaje.”

Takie są prawa rynku, klient pójdzie tam gdzie jest taniej… więc warto śledzić ceny w internecie i zrobić je konkurencyjne niż tylko narzekać i się denerwować.

Skoro pójdzie tam gdzie

Skoro pójdzie tam gdzie taniej, to po co najpierw wykorzystuje wiedzę sprzedającego… niech posiedzi sam w internecie i kupi to co według niego i internetu jest dobre. Takie prawo rynku.. ja się wcale nie dziwię, że irytuje to sprzedającego.. a tak nawiasem mówiąc, nie „czytam” tu, że właściciel narzeka.. tylko po ludzku to go denerwuje.. i chyba ma do tego prawo 😉 

Robiłem zakupy w tym sklepie.

Robiłem zakupy w tym sklepie. Fachowość i uprzejmość. Klienci na pewno wyjdą zadowoleni.Wart polecenia!

Reklama

Bardzo polecam sklep i Pana

Bardzo polecam sklep i Pana Łukasza. Kupiliśmy tam właśnie fotelik dla córki. Fachowe doradztwo to drugie imię tego sklepu. Będziemy nie raz wracać, nawet, jeśli będziemy musieli dojechać z dalej niż Bydgoszczy 🙂

Synek jeździ w foteliku ,

Synek jeździ w foteliku , który wybraliśmy i  kupiliśmy u Pana Łukasza, sprzedający od razu zamontował fotelik w aucie ( co wcale  nie było na tamten moment dla mnie takie łatwe ) 🙂 oczywiście wybrałam fotelik tyłem do kierunku jazdy, jestem bardzo zadowolona.

interes szedł dobrze,

interes szedł dobrze, pseudoreklama nie byłaby potrzebna .

Reklama

tylko po co przeplacac jak

tylko po co przeplacac jak przez internet to samo mozna kupic taniej ?

JESTEM POD WRAŻENIEM

JESTEM POD WRAŻENIEM PROFESJONALIZMU WIEDZY I ŹYCZLIWOSCI  WŁAŚCICIELA SKLEPU .BRAWO. BARDZO POLECAM

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo