Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Firma Schumacher z Poledna redukuje zatrudnienie

Andrzej Bartniak
3 sierpnia, 06:54
Wysoka inflacja i spadek sprzedaży internetowej zaczynają niekorzystnie odbijać się na branży opakowań papierowych. Firma Schumacher z Poledna nie przedłużyła umów kilkudziesięciu pracownikom. Czy należy to traktować jako zapowiedź kolejnych, dużych zwolnień?
Zakład tłumaczy zwolnienia gorszą koniunkturą w branży papierniczej
Fot. archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Chyba nikt nie ma złudzeń, że przed nami trudny czas. Większość wskaźników ekonomicznych wyraźnie wskazuje, że polska gospodarka będzie borykać się z coraz większymi problemami. Powód to rosnące ceny energii, wysoka inflacja i spadek popytu w kraju i za granicą, gdzie również recesja zaczyna dawać się we znaki.

Będzie to przekładać się na życie zwykłych Polaków. Jedną z bardziej dotkliwych konsekwencji może być utrata pracy. Doświadczyła już tego grupa pracowników firmy Schumacher w Polednie (gmina Bukowiec).

REKLAMA
REKLAMA

- Wysoka inflacja degradująca gospodarkę, w połączeniu z wyraźnie pogarszającą się koniunkturą, skutkują m.in. spadkiem sprzedaży internetowej i mają swoje konsekwencje dla branży opakowań papierowych - przyznaje Tadeusz Tukiendorf, członek zarządu firmy Schumacher w Polednie.

W ubiegłym roku firma odnotowała znaczący wzrost zamówień i w związku z tym zatrudniła grupę osób na czas określony.

- Obecnie, gdy sytuacja znacząco się zmieniła, części z nich nie przedłużyliśmy umów - mówi Tadeusz Tukiendorf.

REKLAMA
REKLAMA

Chodzi o około 20 osób. Zważywszy na fakt, że firma zatrudnia około 500 pracowników, nie jest to znacząca redukcja. W dodatku objęła tylko osoby pracujące na czas określony, a więc mogące liczyć się z tym, że pracodawca nie przedłuży im umów.

To jednak nie uspokaja nastrojów w zakładzie. Zwłaszcza, że skrócono godziny produkcji na drugiej zmianie.

Pracownicy obawiają się kolejnych zwolnień, które dotkną także tych zatrudnionych na stałe.

REKLAMA
REKLAMA

- Na razie nie ma powodów do niepokoju - studzi emocje Tadeusz Tukiendorf. - Robimy wszystko, aby utrzymać produkcję na odpowiednim poziomie. Nikt nie jest jednak w stanie powiedzieć, co wydarzy się za kilka miesięcy. Będziemy na bieżąco informować pracowników o aktualnej sytuacji zakładu.

Firma Schumacher to największy pracodwca w gminie Bukowiec i jeden z największych w powiecie świekim. 

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

REKLAMA