Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Gmina chce, żeby pod Świeciem powstały nowe miejsca pracy

red
4 listopada, 11:15
Po Vistuli Park I i II przyszła pora na "trójkę". Kolejna Strefa Rozwoju Gospodarczego powstanie w Sartowicach, w pobliżu węzła drogi ekspresowej S5.
Fot. 123RF
REKLAMA
REKLAMA

O potrzebie utworzenia kolejnych terenów inwestycyjnych mówiło się już od kilku lat. Dzięki uchwale podjętej przez radnych podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Świeciu, gmina może zająć się opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Strefy Rozwoju Gospodarczego Vistula Park III, która ma powstać w Sartowicach.

Ze względu na sąsiedztwo węzła na drodze ekspresowej S5 oraz bliskość autostrady A1 tereny te wydają się wyjątkowo atrakcyjne.

REKLAMA
REKLAMA

Ich ogromny potencjał dostrzega gmina i radni. To właśnie dlatego Vistula Park III będzie większa od I i II. Ma rozciągać się na obszarze 58 hektarów (tyle mają obydwie dotychczasowe strefy razem wzięte).

Dzięki miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego zostanie uregulowane uregulowany charakter tego terenu. Ma być on w całości przeznaczony pod inwestycje.

Zważywszy na obecny boom, jaki przeżywają tereny inwestycyjne w sąsiedniej gminie Dragacz, można się spodziewać, że leżąca w sąsiedztwie dogodnych połączeń komunikacyjnych strefa należąca do gminy Świecie również szybko stanie się obiektem zainteresowania przedsiębiorców z całego kraju.

REKLAMA
REKLAMA

Przygotowanie planu zagospodarowania dla tego fragmentu Sartowic potrwa około dwóch lat.

Jedną z kwestii wymagających regulacji jest m.in. niewielka część strefy, która znajduje się na terenie parku krajobrazowego. Gmina będzie zabiegać o to, aby wyłączyć ją z parku lub też zwolnić z niektórych ograniczeń, tak aby nie blokować planów potencjalnych inwestorów.   

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA