Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Jak działają pożyczki pozabankowe online?

materiał partnera
8 listopada, 15:38
Fot. 123RF

Pożyczki pozabankowe online to jednej z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Są one udzielane przez instytucje finansowe nie będące bankami, a ich działanie jest regulowane przez Ustawę o kredycie konsumenckim.

Czym jest pożyczka pozabankowa? 

Pożyczka pozabankowa to produkt finansowy, który jest udzielany przez prywatne firmy, które nie należą do sektora bankowego. Są one całkowicie legalne. Firmy te udostępniają klientom własne pieniądze. Wszystkie produkty finansowe tego typu wyróżniają się prostymi i bardzo szybkimi procedurami, a także minimalnymi formalnościami. 

Do kogo skierowane są pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe stają się coraz bardziej popularne w ostatnim czasie. Najczęściej korzystają z nich osoby, które potrzebują szybkiego dostępu do dodatkowych pieniędzy. W przeciwieństwie do banków, pożyczki udzielane przez firmy prywatne można otrzymać bardzo szybko bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy tylko poświęcić kilka minut na wypełnienie wniosku. Decyzja jest wydawana dość szybko, a klienci otrzymują pieniądze na konto niemal od razu. Mogą je przeznaczyć na całkowicie dowolny cel. 

Warto jednak zaznaczyć, że aby otrzymać pożyczkę pozabankową, trzeba posiadać określoną zdolność pożyczkową, wyliczaną na podstawie naszych dochodów oraz wydatków, jakie ponosimy na życie.

W jaki sposób otrzymać pożyczki pozabankowe?

Jak wspomniano wcześniej, formalności związane z przyznawaniem pożyczki pozabankowej nie są zbyt skomplikowane. Potrzebny jedynie będzie dowód osobisty. Dlatego też często pożyczki pozabankowe nazywane są pożyczkami na dowód. O pomoc finansową, może się ubiegać każda osoba, która jest pełnoletnia. Nie mają tutaj znaczenia dochody, czy rodzaj zatrudnienia. Dodatkowym atutem jest także to, że pożyczki pozabankowe są udzielane przez całą dobę, a także we wszystkie święta i inne dni, w które banki mogą być zamknięte dla klientów. 

Co warto wiedzieć o pożyczkach pozabankowych? 

Pożyczki pozabankowe bez wątpienia są mocną konkurencją dla banków, które są bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt. Zaletą pożyczek pozabankowych jest więc przede wszystkimi łatwość ich otrzymania, a także duża atrakcyjność finansowa. Nawet klienci, którzy pierwszy raz korzystają z tego typu oferty, mogą uzyskać pożyczkę całkiem za darmo. Z kolei stali klienci mogą liczyć na bardzo atrakcyjne promocje i zniżki. 

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczki pozabankowe? 

Jak wspomniano wcześniej, pożyczki pozabankowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Są one dostępne 24 godziny na dobę, cały proces odbywa się online, a pieniądze bardzo szybko mogą zostać przelane na konto klienta. 

Pożyczki pozabankowe mogą być udzielane w różnych wariantach. Dzięki czemu każdym możne znaleźć idealną propozycję dopasowaną do swoich potrzeb. Standardowym i najczęstszym rozwiązaniem, są pożyczki na 61 dni. Znajdziemy jednak również pożyczki na 90 dni i dłużej.

Na pożyczkę mają szansę wszystkie osoby, które są pełnoletnie, są obywatelami Polski, posiadają własne konto w banku, a także otrzymują regularne przychody oraz posiadają numer komórkowy i adres mailowy. Pożyczkodawcy weryfikują swoich klientów na różne sposoby np. sprawdzają ich wiarygodność i zgodność kredytową. 

Osoby, które potrzebują pomocy finansowej, z pewnością powinny rozważyć pożyczki pozabankowej. Jest to bardzo ciekawa możliwość, o którą można się ubiegać w bardzo łatwy sposób. Na rynku dostępna jest niezwykle szeroka oferta. Coraz więcej firm oferuje wsparcie tego typu.