Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

To już ostatni rozdział historii spółdzielni w Lnianie

Andrzej Bartniak
15 listopada, 18:20
Tego spodziewali się chyba wszyscy. Było tylko kwestią czasu, kiedy oficjalnie zostanie ogłoszone, że Spółdzielnia-Rolniczo Handlowa w Lnianie ogłosi likwidację lub upadłość. Właśnie wszyscy pracownicy "Delikatesów" przy ul. Wyzwolenia otrzymali wypowiedzenia. Co dalej stanie się z majątkiem?
Spółdzielnia ma swoją siedzibę przy ul. Wyzwolenia, gdzie znajdują się ich "Delikatesy"
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze w marcu tego, gdy pisaliśmy o wyprzedaży majątku, Tadeusz Rokoszewski, prezes Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Lnianie przekonywał, że nie dzieje się nic niezwykłego. Że w decyzji walnego zgromadzenia o sprzedaży części majątku nie należy doszukiwać się żadnej sensacji.

Takie zaklinanie rzeczywistości nie na wiele się zdało. Realia ekonomiczne są nieubłagane. Spółdzielnia w obecnym kształcie nie miała większych szans na przetrwanie. Ta formuła działalności wyczerpała się.

REKLAMA
REKLAMA

- Markety dobijają sklepy na wsi, takie jak nasze - ubolewa Tadeusz Rokoszewski. - W momencie gdy straciliśmy dochody z handlu węglem i pozostała działalność handlowa nie jest w stanie wygenerować zysków. Dlatego już od dwóch lat walne zgromadzenie rozważało wariant likwidacji.

Wszyscy pracownicy spółdzielni, łącznie 20 osób, otrzymali wypowiedzenia. Będą pracować tylko do końca tego roku.

REKLAMA
REKLAMA

Spółdzielnia podpisała umowę przedwstępną na sprzedaż dużej nieruchomości przy ul. Wyzwolenia, gdzie znajdują się m.in. Delikatesy i siedziba SHR w Lnianie.

Nabywcami są przedsiębiorcy z Gdańska. Zapowiadają, że chcą utrzymać działalność handlową w tym miejscu.

- Spodziewam się, że większość pracowników znajdzie zatrudnienie u nowego pracodawcy - mówi prezes SHR w Lnianie. - Ci, którym się to nie uda z pewnością otrzymają pracę w innych placówkach handlowych. Jest duże zapotrzebowanie na handlowców. Zwłaszcza takich z doświadczeniem.

REKLAMA
REKLAMA

Jak podkreśla prezes, spółdzielnia nie ma żadnych poważniejszych zobowiązań. Dzięki sprzedaży majątku wszyscy pracownicy spółdzielni, dostaną trzymiesięczne odprawy. Dość skomplikowany proces likwidacja - przebiegający pod nadzorem sądu, może potrwać do maja 2023 r.

- To dla mnie bardzo trudny moment - zaznacza Tadeusz Rokoszewski. - Pamiętam czasy gdy spółdzielnia prowadziła na terenie gminy 17 sklepów różnych branż. Zatrudnialiśmy ponad 100 osób. W latach 70. i 80. Byliśmy największym pracodawcą w gminie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA