Mondi Świecie w gronie "Dobroczyńców Roku"

W tegorocznej, 25. edycji konkursu "Dobroczyńca Roku" uhonorowano 10 firm za współpracę z organizacjami pozarządowymi i wspieranie inicjatyw społecznych.
Znalazły się wśród nich m.in. Ikea, Fundacja Orange, Jeronimo Martins i Nationale-Nederlanden.
Kapituła przyznała również dwie nagrody 25-lecia dla Mondi Świecie i Allegro.
Mondi Świecie uhonorowano za finansowe i merytoryczne wsparcie, jakiego od 16 lat udziela Stowarzyszeniu Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej Inkubator Przedsiębiorczości w Świeciu. Umożliwiło to m.in. przyznanie 171 grantów na lokalne projekty o wartości prawie 700 tys. zł.
Firma regularnie wspiera wiele różnych społecznych inicjatyw lokalnych w obszarze zdrowia, edukacji, rozwoju lokalnej infrastruktury, kultury, projektów na rzecz dzieci, młodzieży, osób starszych i niepełnosprawnych - czytamy w uzasadnieniu.
Gala z okazji rozdania nagród odbyła się 2 czerwca w hotelu Sofitel w Warszawie.
Organizatorem konkursu "Dobroczyńca Roku" jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, a fundatorem Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
a [dot] pudrzynskiextraswiecie [dot] pl
Najczęściej czytane
-
Laserowe show, dźwięki muzyki i mażoretki. W Świeciu rozpoczął się Festiwal Orkiestr Dętych [zdjęcia]
-
Dagmara ma 6 lat, prawie nie mówi i wymaga ciągłej opieki. Możemy jej pomóc podczas pikniku
-
Kolejny budynek szpitala psychiatrycznego zmienił się nie do poznania [zdjęcia]
-
Do widzenia szkoło, witajcie wakacje! Zakończenie roku w "dwójce" w Nowem [zdjęcia]
-
Są pieniądze na ulicę łączącą Świecie i Sulnowo. Skończą się problemy mieszkańców