Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Na Zielony Targ w Tleniu lepiej wybierz się z gotówką [zdjęcia]

MP
9 maja 2023, 21:03
W długi majowy weekend na skwerze Hoffmanna w Tleniu zaczął funkcjonować Zielony Targ. Teraz już regularnie, co niedzielę, można tu spotkać m.in. producentów ozdób i żywności.
Na Zielonym Targu w Tleniu wybór szeroki, ale jak mówią sprzedawcy, problemem jest brak bankomatu
Fot. MP
REKLAMA
REKLAMA

W niedzielę 7 maja pogoda dopisała. Na Zielonym Targu w Tleniu można było kupić m.in. tradycyjne wędliny i domowe przetwory.

- Polecam sok z rokitnika. Zawiera bardzo dużo witaminy C. Oczywiście pochodzi z naszej ekologicznej uprawy – zachwala pan Wasielewski, właściciel gospodarstwa ekologicznego.

Jak przystało na Zielony Targ, nie mogło zabraknąć sprzedawców warzyw, sadzonek i kwiatów doniczkowych. Największym powodzeniem cieszyły się surfinie drobnokwiatowe.

Na kilku stoiskach można było kupić piękne i misternie tworzone rękodzieło. Szczególnie paniom trudno było przejść obojętnie obok stoiska z biżuterią wytwarzaną na bazie żywicy epoksydowej. Charakterystyczne dla tych kolczyków i wisiorów są zatopione naturalne elementy, takie jak drobne listki, a nawet kora drzew.

REKLAMA
REKLAMA

Uwagę przykuwały również materiałowe torby wielorazowego użytku. 

- To tak zwane „facile”. Są inne niż wszystkie.  Nazwa pochodzi z języka francuskiego i oznacza proste, łatwe  - wyjaśnia ich twórczyni Żaneta Pruszak.

To jej pierwszy sezon na Zielonym Targu w Tleniu. Z zawodu jest krawcową. Rodzinie i znajomym bardzo spodobały się jej torby materiałowe, a co za tym idzie, ekologiczne.

- Są solidne. Nie ma obawy, że uszy się oberwą. Nadają się nie tylko na zakupy. Można w nich nosić na przykład laptopa do pracy, zabawki, idąc z dzieckiem na plac zabaw, albo ubrania na przebranie wybierając się na siłownię – zachwala Żaneta Pruszak.

REKLAMA
REKLAMA

Wzrok przykuwało też stoisko z misternie plecionymi tzw. łapaczami snów i makramami. Przy okazji można było podpatrzeć, jak powstaje kolejna ozdoba.

Na dwóch stoiskach mogli znaleźć coś dla siebie miłośnicy staroci. Zainteresowaniem cieszyły się gliniane naczynia i dzbany oraz lampy naftowe.

Wszyscy wystawcy zgodnie twierdzili, że ogromnym minusem jest brak bankomatu w Tleniu. Przyznają, że wiele sprzedaży po prostu nie można zrealizować, bo kupujący zwyczajnie nie mają przy sobie gotówki.

REKLAMA
REKLAMA

Przy okazji apelowali, aby wybierając się na Zielony Targ, koniecznie zaopatrzyć się w gotówkę. Okazuje się też, że współczesne formy płatności, takie jak karta czy blik, w Tleniu często nie zdają egzaminu z powodu braku zasięgu internetu.

Po zakupach warto wybrać się na lody. Przy głównym deptaku, tuż obok siebie, znajdują się aż cztery punkty z lodami. Żaden nie narzekał na brak klientów.

- Pracuję tu już drugi sezon i proszę mi wierzyć, latem wszędzie są długie kolejki. Każdy znajdzie swój ulubiony smak, mamy duży wybór – zachwala pani Martyna, sprzedająca lody według autorskich receptur.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA