Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Pneumo-Auto-Części w Wiągu to serwis samochodowy z tradycjami

Serwis Pneumo-Auto-Części długo specjalizował się w naprawie samochodów ciężarowych. To dzięki nim wypracował sobie markę. Od kilku lat firma z Wiąga koło Świecia z powodzeniem realizuje także serwis aut osobowych.

Udostępnij
pneumo-czolo

Firmę Pneumo-Auto-Części założył 28 lat temu Zbigniew Jankowski. Dziś w jego imieniu zarządza nią jego syn Paweł.

Od momentu powstania, serwis kilkakrotnie zmieniał siedzibę, by ostatecznie zakotwiczyć w Wiągu (gmina Świecie). Duża działka dawała możliwość sukcesywnego powiększania zakładu o kolejne pomieszczenia niezbędne do realizacji coraz szerszego zakresu usług.

Od początku działalności serwis specjalizował się w naprawie i regeneracji części do pojazdów ciężarowych.

To właśnie dzięki takim zleceniom rodziła się solidna marka. Firma realizuje wszelkie zlecenia, ale jej specjalnością są naprawy zaworów pneumatycznych, siłowników hamulcowych, kolumn i drążków kierowniczych, sprężarek powietrza, drążków reakcyjnych oraz sprzęgła.

- Przed siedmiu laty uznaliśmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszerzyć usługi także o naprawę aut osobowych - mówi Paweł Jankowski, syn założyciela serwisu. - W tym celu odpowiednio przystosowaliśmy warsztat, aby stworzyć dobre warunki do pracy. W tej chwili ten profil działalności jest dla nas tak samo istotny, jak serwis pojazdów ciężarowych, z którym byliśmy wcześniej kojarzeni.  

W firmie Pneumo-Auto-Części w Wiągu bez problemu załatwimy regenerację sprzęgła lub maglownicy. Oprócz tego można się tam umówić na naprawę klimatyzacji, hamulców, ustawienie zbieżności kół, wymianę opon czy oleju, by wymieć tylko te najpopularniejsze zlecenia.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama