Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Polomarket otwiera się w niedzielę. Czynna będzie część sklepów w powiecie świeckim

Andrzej Pudrzyński
16 maja, 12:11
Sieć Polomarket idzie w ślady konkurentów i zaczyna otwierać swoje sklepy również w niedziele objęte - przynajmniej teoretycznie - zakazem handlu.
W niedziele objęte zakazem handlu czynny jest m.in. Polomarket w Galerii Marianki w Świeciu
Fot. Andrzej Pudrzyński

PARTNER DZIAŁU BIZNES

Polomarket wykorzystuje tę samą furtkę prawną, co m.in. Żabka i uruchamia w swoich sklepach punkty pocztowe. Jest to możliwe, dzięki temu, że ustawa o zakazie handlu w niedziele, robi wyjątki dla placówek pocztowych, dworców (z tej luki skorzystała Biedronka w budynku dworca PKS w Świeciu), stacji paliw czy kwiaciarni.

Otwarte mogą być również te sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel, co często dzieje się w małych osiedlowych i wiejskich sklepach. W przypadku dużych sieci to jednak nierealne.

Idealnym sposobem na obejście zakazu jest więc przekształcenie sklepu w placówkę pocztową, z czego ostatnio skorzystał Polomarket.
REKLAMA

Będzie tam można nadać i odebrać paczkę, m.in. z zakupami dokonanymi w internecie. Nie oznacza to, że w sklepie powstanie osobne stanowisko do obsługi „klienta pocztowego”. Po prostu obsłuży nas sprzedawca. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby przy okazji zrobić w sklepie zakupy. I na to właśnie liczy Polomarket, podobnie jak inne sklepy, które zastosowały ten wybieg.

Usługę "Paczka w Ruchu" zapewni Ruch S.A. (przejęty niedawno przez PKN Orlen), z którym sieć podpisała umowę.

To odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych często korzystających z rozwijających się dynamicznie sklepów internetowych. Sklepy z opisywaną usługą czynne są siedem dni w tygodniu – informuje biuro prasowe Polomarketu.
REKLAMA

Na początku w niedziele niehandlowe działa kilkadziesiąt z 280 sklepów Polomarketu, czyli te, które zapewniają usługę "Paczka w Ruchu".

W naszym powiecie w niedzielę otwarty jest już Polomarket przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu w Galerii Marianki (w godz. 9.00-20.00) oraz w Nowem przy ul. Tczewskiej. W najbliższych tygodniach okaże się, czy dołączą do nich pozostałe sklepy tej sieci w Świeciu i powiecie.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA