Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Potentat branży mleczarskiej zamierza kupić konkurenta z powiatu świeckiego

Andrzej Pudrzyński
7 maja, 06:23
Po kupieniu przed czterema laty zakładów mięsnych Gzella z Osia przez Sokołów i Spółdzielni Mleczarskiej Świecka w Świeciu przez Mlekovitę, zapowiada się kolejna zmiana własnościowa w branży spożywczej w powiecie świeckim. Tym razem chodzi o przedsiębiorstwo z Warlubia.
zdjęcie ilustracyjne / Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Polmlek Grudziądz, wchodzący w skład Grupy Polmlek, jednej z największych w branży mleczarskiej w Polsce (należy do niej 12 zakładów produkcyjnych), prawdopodobnie wkrótce urośnie jeszcze bardziej.

Firma zamierza kupić spółkę Jagr w Warlubiu. To znany w naszym regionie producent m.in. masła, margaryny, serków homogenizowanych, jogurtów i smalcu.

REKLAMA
REKLAMA

Polmlek złożył w połowie kwietnia wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad konkurencyjną spółką Jagr w Warlubiu. Zgoda jest wymagana, bo obydwie firmy działają w branży mleczarskiej.

UOKiK zajmuje się sprawdzaniem czy koncentracja firm nie służy monopolizacji, która mogłaby odbić się nagatywnie m.in. na klientach.

REKLAMA
REKLAMA

Przedsiębiorstwo Jagr założył w 1992 roku 32-letni wówczas Jan Grabiński. Obecnie Jan Grabiński jest prezesem spółki. Wiceprezesem jest Anna Grabińska.

Kapitał zakładowy Jagru wynosi 45 mln zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA