Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Przez lata był tu fotograf, teraz powstał nowy salon optyczny [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
21 lipca, 19:04
W środę swoją inaugurację miał nowy salon Optyka Świeckiego. - Otworzyłam go z myślą o klientach ze starej części miasta, aby nie musieli już jeździć na Marianki - mówi Klaudia Skonieczna, właścicielka salonu, której stosunkowo szybko udało się stworzyć solidną markę.
Klaudia Skonieczna w swoim drugim salonie przy Dużym Rynku
Fot. Andrzej Bartniak

Nowy salon mieści się przy Dużym Rynku 5 w Świeciu, w lokalu który wcześniej zajmowało cenione studio fotograficzne Fotus. Niestety, ostatnie lata nie były dobre dla branży fotograficznej. Dlatego budynek przez jakiś czas stał pusty.

- Już od pewnego czasu szukałam miejsca na nowy salon właśnie w tej części miasta - mówi Klaudia Skonieczna, właścicielka Optyka Świeckiego. - Miał być odpowiedzią na potrzeby osób mieszkających na osiedlu Kościuszki oraz w obrębie Dużego Rynku. Do tej pory, aby dobrać oprawki czy wykonać badanie wzroku musiały one fatygować się na Marianki. Teraz będą miały znacznie bliżej.
PARTNER DZIAŁU BIZNES

Salon na Dużym Rynku jest drugim należącym do Klaudii Skoniecznej. Pierwszy Optyk Świecki powstał w 2015 r. przy ul. Wojska Polskiego 73 (koło Małego Blankusza). Zdecydowała się na to, gdy mogła się już pochwalić dwunastoletnim doświadczeniem w branży.

Oferta obu punktów jest taka sama: można wykonać badanie wzroku, wybrać odpowiednie szkła i oprawki, a także kupić szkła kontaktowe. Można też liczyć na drobne naprawy.

Nowością na lokalnym rynku jest ortoptystyka. Co to takiego?

- Ortoptysta, to osoba zajmująca się badaniem i leczeniem specjalistycznym zeza, niedowidzenia, zaburzeń wzroku oraz rehabilitacją pacjentów po operacjach zeza i urazów w obrębie oczodołu - wyjaśnia Klaudia Skonieczna. - Na zdobycie nowych kompetencji wykorzystałam czas pandemii, bo niestety bardzo niekorzystnie odbił się on na wzroku dzieci.
REKLAMA

Symptomami zdradzającymi, że ze wzrokiem dziecka dzieje się coś niedobrego mogą być problemy z pisaniem, niechęć do prac z bliska, nietrzymanie się linii, a nawet dysleksja.

- Małe dzieci dość często nie potrafią powiedzieć czy widzą dobrze, czy źle - zauważa właścicielka Optyka Świeckiego. - Ukrytego zeza czy niedowiedzenie ujawniają jednak pewne zachowania, które można potwierdzić specjalistycznym badaniem. Im wcześniej zostaną podjęte odpowiednie działania, tym lepiej. Na pewno nie ma co liczyć na to, że samo przejdzie - zaznacza Klaudia Skonieczna.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl


Agencja Marketingowa PromoAS zajmuje się obsługą mediów społecznościowych dla firm, instytucji, klubów oraz stowarzyszeń, drukiem materiałów promocyjnych, produkcją gadżetów reklamowych, a także organizacją i prowadzeniem eventów. Wieloletnie doświadczenie, nietuzinkowe pomysły i korzystne ceny pozwalają nam w przygotowaniu atrakcyjnych ofert dla klientów.