Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iga, Filip, Franciszek
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  26°C / 13°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  19°C / 9°C

Roboty na usługach firmy EwiKor [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
12 kwietnia, 19:32
Świecki EwiKor to jedna z najprężniej rozwijających się firm z branży mechanicznej. W marcu oddano do użytku nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe, a już latem ma być gotowa spawalnia, w której będą pracowały roboty. Jedyne tego typu w Polsce.
Założyciel firmy Dawid Korus
Fot. Andrzej Bartniak

Początki firmy sięgają roku 2010. To właśnie wtedy Dawid Korus, wykorzystując zdobyte wcześniej doświadczenie, postanowił założyć firmę świadcząca usługi z zakresu mechaniki i spawalnictwa. W obrębie jego uwagi znalazła się przede wszystkim firma Mondi, największy odbiorca tego typu usług w regionie. 

- Moim podstawowym kapitałem była wiedza i doświadczenie - mówi Dawid Korus. - Musiałem jeszcze zapracować na markę, dlatego wiedziałem, że jeśli nie zawiodę przy pierwszym poważnym zleceniu, pojawią się kolejne, ponieważ Mondi to ogromne przedsiębiorstwo, które zleca firmom zewnętrznym wiele prac naprawczych i konserwacyjnych.
PARTNER DZIAŁU BIZNES

Pierwsze poważne zlecenie pojawiło się dosyć szybko. Potem było kolejne.

- Okazało się, że udało mi się wypełnić pewną lukę na rynku tego typu usług - zauważa prezes firmy, której nazwa jest efektem połączenia imienia jego żony Ewy oraz wspólnego nazwiska. - Była potrzebna nieduża, mobilna firma mechaniczna, znająca specyfikę branży papierniczej i taką właśnie się staliśmy.

Dzięki licznym pracom wykonywanym na terenie Mondi oraz na zewnętrz, EwiKor skutecznie zwiększa swój potencjał. Do tej pory to właśnie serwis był filarem, na którym opierało się funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jednak w niedalekiej przyszłości może się to zmienić.
REKLAMA

W marcu tego roku oddano do użytku nowy efektowny budynek, w którym zlokalizowano centrum badawczo-rozwojowe. Tak jak pierwsza siedziba firmy, ono również znajduje się przy ul. Bydgoskiej, ale już poza terenem Mondi.

Centrum opracowuje obecnie innowacyjną na skalę świata technologię hybrydowego spawania orbitalnego. Centrum będzie również świadczyć usługi związane z badaniem parametrów stali i spoin po spawaniu. Będzie można uzyskać w nim potwierdzenie, czy stal posiada parametry w pełni zgodne ze specyfikacją producenta. Odstępstwa od deklarowanych norm bywają często przyczyną usterek spowodowanych tym, że dany element konstrukcyjny nie posiada wymaganej wytrzymałości.
REKLAMA

Centrum ma pełnić jeszcze jedną istotną funkcję, która jest ściśle związana z kolejnym i zarazem najnowszym projektem - zrobotyzowanym centrum spawalniczym.

- Mówiąc bardzo obrazowo, dwa roboty oraz zautomatyzowana linia produkcyjna będą tak wydaje, jak 40 dobrze wykwalifikowanych pracowników - podkreśla Dawid Korus, który nie kryje, że wiąże z tym przedsięwzięciem szczególne nadzieje. - Niezwykłość zastosowanych rozwiązań będzie polegać przede wszystkim na tym, że spawane elementy będą wcześniej skanowane i łączone automatycznie. W sytuacji odgięcia profilu, co w przypadku np. kilkunastometrowych szyn jest normą, komputer naniesie poprawkę pozwalającą wykonać spaw dokładnie w tym miejscu, w którym elementy powinny być połączone. Będzie to jedyny tego typu robot w Polsce i jeden z nielicznych w Europie - zaznacza prezes.
REKLAMA

W centrum spawalniczym, które powinno być gotowe latem tego roku, będą powstawały konstrukcje podestów, hal i estakad. Ponieważ przestawienie produkcji będzie stosunkowo proste, możliwe będzie także szybkie reagowanie na nowe nieszablonowe zamówienia.

- Potencjalny krąg odbiorców jest dość szeroki. Począwszy od małych klientów, do których mogą należeć rolnicy, aż po wielkie przedsiębiorstwa budowlane - wylicza Dawid Korus.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl


W galerii zdjęcia centrum badawczo-rozwojowego spółki EwiKor i nowej siedziby przy ul. Bydgoskiej zbudowanej przez firmę Prof-Bud ze Świecia.