Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Świecie po raz kolejny znalazło się w klubie najbogatszych

Świecie jest na 12 miejscu wśród najzamożniejszych miast powiatowych w Polsce.

Udostępnij
mondi_copy

Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowało kolejny ranking najbogatszych województw, gmin, miast i powiatów w Polsce w 2016 r. W zestawieniu uszeregowano samorządy od najwyższego do najniższego poziomu dochodów w przeliczeniu na mieszkańca.

Wśród miast powiatowych Świecie zajęło 12 miejsce w kraju na 267 ocenianych w rankingu (taki sam wynik miasto miało w 2015 r., a w 2014 r. było na 18 miejscu).

W 2016 r., w przeliczeniu na jednego mieszkańca, zamożność Świecia wyniosła 3599,04 zł (w 2015 r. - 3371,85 zł). Daje to jednocześnie pierwsze miejsce w tej kategorii w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

- Od kilkunastu lat, odkąd prowadzony jest ranking, nasze miasto zajmuje w nim wysokie miejsca. To cieszy, bo świadczy to o tym, że gmina dobrze się rozwija – komentuje Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia.

Dla porównania, kolejne w rankingu miasto z naszego województwa, Brodnica, jest dopiero na 81 pozycji (2843,61 zł), a pobliskie Chełmno na 262 miejscu (2280,71 zł).

Pierwsze miejsce w zestawieniu „Wspólnoty” zajęły Polkowice na Dolnym Śląsku (5647,29 zł), stanowiące jeden z głównych ośrodków przemysłu miedziowego w kraju.

W tym samym rankingu powiat świecki był w ubiegłym roku na 176 miejscu na 314 powiatów. Z kwotą 691,71 zł na mieszkańca poprawił swój wynik z 2015 r. o pięć „oczek”.

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama