Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

W przedsiębiorstwach społecznych liczą się przede wszystkim ludzie

W spotkaniu informacyjnym dla lokalnych liderów pod nazwą „Podmioty ekonomii społecznej w społeczności lokalnej – szanse i możliwości”, zorganizowanego w siedzibie LGD, wzięło udział ponad 40 osób.

Udostępnij
spotkanie_es

Byli wśród nich wójtowie i burmistrzowie z obszaru Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej i PCPR, organizacji pozarządowych, lokalni przedsiębiorcy oraz członkowie Powiatowego Zespołu ds. Ekonomii Społecznej i przedstawiciele Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Stowarzyszenie Tłok z Torunia.

Uczestników przywitał Zdzisław Plewa, prezes LGD i poprosił Franciszka Koszowskiego, starostę świeckiego o odniesienie się do korzyści, jakie może nam dać rozwój ekonomii społecznej.

Dyskutowano na szereg istotnych tematów związanych z ekonomią społeczną, w tym:

• roli Powiatowego Zespołu ds. Ekonomii Społecznej w rozwoju przedsiębiorczości społecznej;

• Czym aktualnie jest ekonomia społeczna;

• dobrych praktykach współpracy międzysektorowej Gdańska w kontekście ekonomii społecznej;

• dlaczego warto kupować i zlecać usługi PS oraz jak to robić: o odpowiedzialnych zamówieniach publicznych;

• usługach opiekuńczych – jak robić to dobrze i efektywnie - na przykładzie Spółdzielni Socjalnej „Nasz Dom” oraz Fundacji Toskania Kociewska;

• współpracy lokalnego przedsiębiorstwa społecznego z przedsiębiorcami;

• perspektywie finansowej – źródła i możliwości  pozyskania wsparcia z OWES i LGD;

• dobrych przykładach działania PES na terenie powiatu na przykładzie Fundacji Makowo.

W trakcie spotkania odbył się kiermasz produktów oferowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowem, Fundację Aktywizacji i Integracji, Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Świecia oraz Fundację Makowo.

Po spotkaniu uczestnicy udali się do Fundacji Makowo na uroczyste otwarcie pierwszego w Świeciu sklepu społecznego i pracowni artystycznej. Na gości czekał tort i artystyczny upominek ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Świeciu.
[vpg_picker:1158]

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama