Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Wiadomo jaka firma i za ile dokończy budowę w Decznie

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Udostępnij
Jeśli tym razem wszystko dobrze pójdzie, budynek powinien być gotowy do wiosny przyszłego roku / Fot. Andrzej Bartniak

Latem ubiegłego roku gmina odstąpiła od umowy z firmą KZBUD ze Świecia, stawiającej od 2021 r. w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno budynek gastronomiczno-administracyjny w miejscu dawnego baru. Powodem był przedłużający się termin zakończenia prac.

KZBUD wygrał przetarg oferując najniższą cenę - 5 mln 735 tys. zł. Później postanowiono dołożyć spółce, tłumaczącej się gwałtownie rosnącymi cenami materiałów, 2 mln zł, ale prac i tak nie ukończono.

Pod koniec marca tego roku ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy inwestycję w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy.

Reklama
Reklama

Otwarcie ofert kilkakrotnie przekładano z uwagi na dużą liczbę zapytań dotyczących spraw technicznych od firm zainteresowanych udziałem w przetargu. 27 maja w końcu udało się otworzyć oferty.

W przetargu wzięło udział 5 firm. Ich oferty cenowe na dokończenie inwestycji wyniosły od 3 mln 813 tys. do 5 mln 642 tys. zł.

Gmina zarezerwowała na ten cel 3 mln zł. Po otwarciu ofert było już wiadomo, że to za mało.

Reklama
Reklama

Miasto nie ma więc innego wyjścia, jak dołożyć brakującą sumę. Powtórzenie przetargu wcale nie gwarantowałoby, że znajdzie się tańszy wykonawca, a cała procedura potrwałaby kolejnych kilka miesięcy.

9 lipca dokonano wyboru wykonawcy. Zostanie nim firma Kontbud z Bydgoszczy, która wyceniła dokończenie prac na 4 mln 16,8 tys. zł. W Świeciu spółka Kontbud znana jest z przebudowy zamku.

Były dwie tańsze oferty na 3 mln 813 tys. zł i 4 mln 9,4 tys. zł, ale w przypadku jednej z nich stwierdzono braki w dokumentacji, a druga firma nie wpłaciła w terminie wadium.

Reklama
Reklama

Piętrowy obiekt nad jeziorem Deczno o powierzchni 1000 m kw. ma mieć salę na około 80 osób, m.in. na organizację wesel, pierwszych komunii czy szkoleń, z możliwością podziału na dwie mniejsze.

Oprócz tego będą tam kuchnia, bar szybkiej obsługi, taras widokowy, pomieszczenia administracyjne, szatnia dla ratowników i pomieszczenie socjalne.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
60 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gratuluję! Sala na 80 osób, za 9 milionów złotych. Z Sycylii powinni przyjeżdżać do Świecia na nauki….

Za ten przekręt powinien kto stracić głowę najlepiej jakby był to burmistrz bo nawet ludzie wiedzieli że to będzie jeden wielki przekręt pisali w komentarzach zanim jeszcze ruszyła budowa burmistrz odpowiada za to i powinienem stracić stołek ksyk

Kontbud to solidna firma. Zamek zrobili porządnie.

Reklama

Niech w końcu to zrobią bo za długo to trwa.

Niestety zamek w Decznie wymaga firmy która zajmuje się przywracaniem staroci do życia. Zamknąć Deczno dla dieslów bo to zielone płuca Świecia.

No tak malkontenci… Bo pewnie za pana Dariusza od razu stanąłby Gołębiewski z restauracją mająca gwiazdkę Miszelina…no i oczywiście pod same drzwi ludzi za free dostarczałby pociąg. Nie zapominajmy jeszcze o drugim Suntago na plaży.

A teraz jeden z drugim poczytajcie o podstawach prawa zamówień publicznych. Ale ze zrozumieniem.

Reklama

Brawo panie burmistrzu. Doprowadził pan sprawę do końca. To sukces którym można się chwalić

Inwestycja prawie za 12 milionów,gratulacje. znajdą finansowanie np podniosą podatki od nieruchomości,bardzo proste

Noo ktoś poprawi w końcu

Reklama

No i dobrze. Powinno być dwa razy droższe. Żeby było ekskluzywnie. Będzie gdzie zjazdy lokalnej wierchuszki PO organizować bez wstydu. Może na otwarciu nawet premier Tusk się zjawi. Teraz w Świeciu są w stanie to załatwić. Mam jedynie dwie prośby: żeby wejście do ośrodka kosztowało 30 zł, to sprawi że pospólstwo pojedzie nad Stelchno od strony Laskowic, a my wypoczniemy w spokoju; i druga prośba, żebyśmy wypoczywali w kulturze, żeby zamiast discopolo latem puszczać muzykę z minionych edycji Blues na Świecie Festival. Wtedy dopiero można byłoby odetchnąć. Powodzenia!!!

to będzie najdroższy budynek w historii Świecia. Bar z salą bankietową xd

Tym powinno zająć się ABW i zrobić porządek w tym urzędzie

Reklama

Platformersy może tak komisję śledczą powołacie za przewał tylu milionów z kasy miasta.

Może ktoś na radzie miasta się zainteresuje na jakim etapie jest sprawa poprzedniej firmy …czy już wszystko umorzone?

Po co jak to urząd jest umoczony w tym

A mogło już być dawno otwarcie w urzędzie uwierzono firmie krzak ale to wina Pana darka na otwarciu proponuję zaprosić wszystkich którzy dołożyli cegiełkę do tej budowli i tego pana od przecinania wstęgi

Ja się pytam dlaczego wstęp na plażę jest płatny przecież tam nic oprócz dojścia do wody nie ma, przynajmniej do czasu dokończenia budowy powinno być wejście darmowe Ktoś z Urzędu Miasta jest nam to winien

Moi goście byli załamani tym betonem na plaży! Jest mi wstyd za tak nie ekologiczny projekt.Już nikogo tam nie zaprowadzę.

Wstydu nie mają

Czy tam się będzie można lansować? Wątpię

Szkoda ,urząd nic sobie z ludzi nie robi .Traktują ich opinie jak powietrze .Koleś wysadził miasto na kase a oni maja to w nosie

Właśnie przez samorządy szukają miejsc noclegowych dla uchodźców. Jak przyjadą będą mieć królewskie warunki. Musi być 50 m2 na 1 osobę a na każdą kolejną 10-15m2. Muszą mieć warunki do rekreacji -za darmo…i 2,4 tyś na rękę. Super. Remontujcie tak dalej w końcu nasza gmina do biednych nie należy co pokazuje ilość zainwestowanych pieniędzy. Ktoś nie sprawdzał jak wygląda budowa a faktury płaciliśmy i za co?

Mauzoleum Kułakowskiego?

Jak można stanąć do przetargu nie mając kasy na wadium ? Czy ktoś wie co to za firma ? Po co tracic czas na takie firmy. Najpierw wpłata wadium na konto potem przystąpienie do przetargu. I już gmina wie z kim tańczy.

Chyba że jest układ

A ludzie powinni mieć to gdzieś i nie płacić! Wstydu nie macie żeby wstęp brać za coś co powinno być za darmo!! Na zwykłych ludziach teraz trzeba odrobić straty!

Przeciez 75% mieszkancow poparlo obecna wladze .zaznaczam Swiecia:) .Nie rozumiem rozgoryczenia

Brawo! 13 000 000 zł wy*ebane na budynek w decznie który do tej pory nie został skończony a miasto jeszcze dołoży parę milionów aby tą ruderę skończyć… To brzmi jak jakiś nieśmieszny żart… A za ten wałek powinni ludzi wyprowadzać w kajdankach.

Jeszcze niech kolorowe parasole powieszą nad tą betonozą.

Wstydu nie mają żeby brać za wstęp…. Rozumiem, że nie majątek, stać mnie, ale po co te grosze kasują? Żeby było na pensję tej osoby, która te opłaty pobiera??? Gdzie tu logika???

Najtaniej byłoby to wysadzić w powietrze, posiać trawę i postawić leżaki…w końcu to plaża jest…

Niech żyje Kzbud Zacha hip hip hura

Podobno stachu startował do przetargu bo jak zacharowi się udało to pomyślał że czemu nie jemu podobno che negocjować

No Stach-Pol niby

Tak się rozpiepsza publiczne pieniądze PO i OPS ,7 mln w błoto ,pieniądze z podatków ludzi którzy ciężko pracują w uciążliwych warunkach na nocne zmiany niedzielę, święta zamiast z rodziną to w pracy .To wszystko w błoto, jak to powiedziała pewna aktorka czuję się jakby ktoś mi srał na glowe

Jak sobie dasz tak masz .Glosowaliscie to macie teraz hihi

Stachu w Holiii sobie dobrze mieszka

Kułakowski zadowolony przecież to nie jego czas i pieniądze. ON JEST WYKSZTAŁCONY .

Za 12 milionów to ja bym wziął ekipę i w pół roku zbudowałbym ville z basenem i sala weselna na 250 osób…plus kręgielnia…

Bunkier i tyle

Toć wy przestańta oni to robio wsztstko dla was żeby było a jak już będzie to wtedy dopiero będzie że nie wiadomo co będzie:)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Styl życia

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. To właśnie festiwalowi i...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo