Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Z hali znikną banery. Przestały być żyłą złota

Banery od początku budziły kontrowersje. Dość powszechnie twierdzono, że szpecą budynek Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.

Udostępnij
hala-1

Szefostwo hali argumentowało, że na czymś przecież musi zarabiać, a Świecie nie jest na tyle dużym miastem, aby móc utrzymywać się z organizacji targów i dużych imprez komercyjnych.

- Odkąd pojawiły się pierwsze banery około dziewięciu lat temu, nasze zyski z tego tytułu wyniosły kilkaset tysięcy złotych. Hala nie jest w całości dotowana przez gminę. Część dochodów musimy wypracować sami. A najskuteczniejszą formą jest właśnie sprzedaż powierzchni reklamowej na zewnątrz i wewnątrz budynku oraz w wydawanym przez nas biuletynie „Vistula News”, a także wpływy z umów sponsorskich czy organizacji imprez – wylicza Tomasz Keller, prezes spółki Vistula-Park Świecie, zarządzającej halą.

W ciągu blisko dziesięciu lat, czyli od początku istnienia obiektu, spółka zarobiła z tych wszystkich źródeł około 1,5 mln zł.

Reklama
Reklama

Argumentem przemawiającym za rezygnacją z banerów na elewacji były nie tylko względy estetyczne, ale też finansowe. Od pewnego czasu malało zainteresowanie firm tą formą reklamy. Złożyło się na to kilka czynników: budowa ronda koło amfiteatru i związane z tym zamknięcie na kilka miesięcy ruchu na ul. Sienkiewicza, zbyt duże „obwieszenie” banerami frontu hali oraz krytyczne komentarze towarzyszące tej formie reklamy.

- Nie warto iść za wszelką cenę w zaparte, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z banerów. Przy okazji ich usuwania, chcemy w sierpniu przeprowadzić konserwację elewacji. Zostanie położona nowa warstwa tynku, a pas przy napisie „Hala Widowiskowo-Sportowa” będzie na nowo pomalowany – deklaruje Tomasz Keller.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama