Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Milena, Robert, Rafał

Zagazowano 11 tys. indyków. Hodowcy przerażeni. Wojewoda powołał sztab kryzysowy [wideo]

Andrzej Pudrzyński
8 stycznia, 19:37
Na hodowców drobiu z regionu padł blady strach. W powiecie grudziądzkim, sąsiadującym z powiatem świeckim, wykryto ognisko ptasiej grypy.
Teren ok. 3 km wokół miejsca stwierdzenia choroby, określono jako zapowietrzony
Fot. K-PUW

REKLAMA

Po raz pierwszy od kilku lat na terenie województwa kujawsko-pomorskiego służby weterynaryjne stwierdziły wystąpienie ptasiej grypy. Dotyczy to fermy w gminie Świecie nad Osą w powiecie grudziądzkim. Zagazowano i poddano utylizacji 11 tys. indyków.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał sztab kryzysowy.

- Zlikwidowano około 200 ton ptaków. Służby weterynaryjne cały czas działają. Ostatni raz ptasia grypa w stadzie hodowlanym w naszym województwie została stwierdzona w 2017 r. Od tego czasu na fermach w Kujawsko-Pomorskiem nie było przypadków tej choroby – mówi Mikołaj Bogdanowicz.
REKLAMA

W piątek rano wojewoda podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym teren ok. 3 km wokół miejsca stwierdzenia choroby, określono jako zapowietrzony. Ponadto, obszar w pobliżu ok. 10 km został uznany jako zagrożony ptasią grypą i obejmuje on również część powiatów brodnickiego i wąbrzeskiego.

Na terenie zapowietrzonym właściciele drobiu muszą zadbać o to, aby nie był możliwy kontakt ptactwa z innym z sąsiednich gospodarstw lub z ptactwem dzikim. Obowiązkowe jest też stosowanie środków bezpieczeństwa biologicznego, takich jak np. maty dezynfekujące.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl