Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Zakończyła się rozbudowa zakładu Sokołów w Osiu

Nowy budynek produkcyjno-magazynowy spółki Sokołów w Osiu jest już gotowy do użytkowania. To największa inwestycja w ciągu ostatnich trzech lat.

Udostępnij
00-dekpol_sw_sokolow_osie3

Zakład Sokołowa w Osiu został w ostatnim czasie rozbudowany i zmodernizowany. Nowa hala ma ponad 7 tys. m kw. Budynek wraz z konstrukcją chłodniczą jest wysoki na 18 m.

Prace budowlane trwały 14 miesięcy i objęły m.in. kompleksowe wzniesienie budynku w żelbetowej konstrukcji prefabrykowanej, wykonanie instalacji elektrycznej i teleinformatycznej oraz wentylacji.

- To nowoczesny budynek, który spełnia europejskie standardy produkcji. Cieszymy się, że współpracujemy z inwestorami, którzy tak jak my przykładają dużą wagę do jakości – mówi Adam Olżyński, dyrektor sprzedaży firmy Dekpol Budownictwo, która rozbudowywała zakład.

Jak dodaje, obiekty służące produkcji żywności są szczególnie wymagające w zakresie technologii instalacji.

- To nie jest proste budownictwo - przyznaje Adam Olżyński.

Dekpol Budownictwo ma na koncie realizacje inwestycji dla takich firm, jak Iglotex, Graal czy Animex Foods.

W ciągu ostatnich trzech lat Sokołów realizował w Osiu równolegle kilka inwestycji. Największą i najważniejszą z nich była wspomniana rozbudowa zakładu.

Realizacja tego kluczowego projektu miała na celu przede wszystkim powiększenie istniejącej przestrzeni spedycyjnej w relatywnie krótkim czasie.

- Oddział w Osiu to ważna lokalizacja w łańcuchu dostaw i najdalej wysunięty na północ zakład Grupy Sokołów. Zadanie, którego się podjęliśmy było dosyć złożone - przyznaje Dariusz Soszyński, dyrektor zakładu Sokołów S.A. w Osiu.

Inwestycję prowadzono w firmie, która cały czas funkcjonowała, a wykonanie projektu było mocno ograniczone czasowo.

- Wymagało to od nas wszystkich dużej sprawności i spełnienia szczególnych norm i standardów bezpieczeństwa. Obiekt jest nowoczesny i bardzo bezpieczny. Zastosowane rozwiązania w wielu zakresach przewyższają normy dla tego typu obiektów w Polsce - zaznacza Dariusz Soszyński.

Wnętrze nowej hali w Osiu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama