Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Bibliotekarze z nagrodami. Wśród nich przedstawicielka naszego powiatu

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnił nagrodami finansowymi 12 pracowników bibliotek wojewódzkich, Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz czterech placówek miejskich i gminnych.

Udostępnij
dorota-kortas-centrum-kultury-zamek

Dzisiejsze obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego i przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej. Podczas uroczystości nagrodzone zostały osoby o szczególnych osiągnięciach w pracy na rzecz promocji czytelnictwa oraz rozwoju bibliotek.

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnił nagrodami finansowymi dwanaścioro pracowników bibliotek wojewódzkich, Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz czterech placówek miejskich i gminnych z terenu województwa.

W gronie docenionych dyrektorów bibliotek samorządowych z regionu znalazła się Dorota Kortas, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem i Centrum Kultury Zamek.

Uroczystość uhonorowania laureatów odbyła się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Na zakończenie goście obejrzeli spektakl „Cud" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama