Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Biegli, wyciskali sztangę, rysowali i zbierali pieniądze dla Lei. "Jesteście niesamowici!" [zdjęcia]

Aż 160 osób wzięło udział w niedzielnej akcji w Nowem „Biegniemy dla Lei”. Wynik zbiórki pieniędzy na leczenie dziewczynki przeszedł oczekiwania organizatorów.

Udostępnij
W organizację akcji włączyły się jednostki OSP, stowarzyszenia i firmy / Fot. OSP Nowe

O kolejnej walce niespełna 4-letniej Lei Kirskiej z Nowego z białaczką limfoblastyczną pisaliśmy niedawno w naszym portalu (czytaj tutaj).

Lea Kirska znowu musi walczyć z białaczką

Przed dwoma laty, dzięki wsparciu finansowemu mieszkańców i terapii w Stanach Zjednoczonych, wydawało się, że dziewczynka wróciła do zdrowia.

Niestety, badania wykazały w tym roku nawrót choroby.

Znowu rozpoczęła się batalia rodziców o życie Lei. Do pomocy włączyli się mieszkańcy, a także stowarzyszenia, firmy i instytucje.

W lipcu ruszyła zbiórka publiczna do puszek komitetu Razem dla Lei na nierefundowaną chemioterapię. Zbiórka jest prowadzona na ulicach, w sklepach i lokalach usługowych oraz podczas festynów.

W niedzielę w Nowem zorganizowano akcję "Biegniemy dla Lei". Start i meta znajdowały się przy al. 3 Maja. Trasa, wiodąca ścieżką rowerową, liczyła 5 km.

Oprócz tego uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły w podnoszeniu sztangi na leżąco.

Z kolei dzieci rysowały kartki dla przebywającej w szpitalu Lei Kirskiej, aby wiedziała, że nie walczy sama z chorobą i wszyscy czekają na jej powrót do zdrowia.

W trakcie akcji prowadzono kwestę do puszek.

Jesteście niesamowici! 160 osób wzięło udział w "Biegniemy dla Lei". Zebraliśmy 5 683, 10 zł – wpis na profilu współorganizatora, Sportmania GYM z Nowego, to najlepsze podsumowanie niedzielnej akcji.

W jej organizację włączyły się też m.in. Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary, Ochotnicze Straże Pożarne z Nowego, Rychławy i Małego Komorska, Związek Rezerwistów RP oraz firmy.

Zobacz poniżej galerię zdjęć / Fot. OSP Nowe

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama