Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Malwina, Władysław
REKLAMA

Budowa przedszkola dobiega końca. Miasto myśli już o żłobku [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
4 stycznia 2021, 19:01
Prace przy budowie przedszkola w Nowem potrwają do końca lutego. Obecnie trwają roboty wykończeniowe na zewnątrz i wewnątrz budynku.
Nowe przedszkole będzie mogło przyjąć 225 dzieci
Fot. Jan Plit

REKLAMA

Początkowo zakładano, że przedszkole powstanie do końca 2019 r.

- Opóźnienia w dostawie materiałów spowodowanych pandemią koronawirusa wpłynęły negatywnie na tempo prac, dlatego zdecydowaliśmy o ich wydłużeniu o dwa miesiące – wyjaśnia  Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Kolejne dwa miesiące zajmą odbiory: inspektora nadzoru budowlanego, sanepidu i straży pożarnej. Kolejny etap to wyposażenie przedszkola, na co przeznaczono 300 tys. zł.
REKLAMA

W sumie budowa nowej placówki na 225 dzieci razem z zagospodarowaniem terenu wokół będzie kosztowała 11,5 mln zł.

- To była konieczność, bo stare przedszkole było już przepełnione. Zamierzamy utworzyć w nim pierwszy w mieście żłobek – zapowiada burmistrz.

Dzięki temu, że budynek znajduje się tuż obok nowego, przedszkole i żłobek miałyby wspólny parking, plac zabaw i tereny zielone do zabaw i spacerów.
REKLAMA

Miasto zamierza skorzystać z funduszy zewnętrznych na modernizację budynku przy alei 3 Maja na potrzeby żłobka.

- Liczymy, że uda się to zrobić w ciągu najbliższych trzech lat – planuje Czesław Woliński.

Do nowego przedszkola dzieci zaczną uczęszczać od września tego roku.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl