Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Budowa tej ulicy ułatwi życie mieszkańcom osiedla

Andrzej Bartniak
8 lutego 2023, 14:11
Gmina dostała dofinansowanie z budżetu państwa na budowę ulicy Długie Ogrody w Nowem. Przetarg na realizację inwestycji zostanie ogłoszony na wiosnę.
Inwestycja z pewnością ucieszy też właścicieli garaży przy ul. Długie Ogrody
Fot. Jan Plit

Wprawdzie przy ulicy Długie Ogrody w Nowem nie ma zbyt wielu budynków mieszkalnych, pełni ona jednak ważniejszą rolę, niż mogłoby się wydawać. Stanowi swego rodzaju łącznik między ulicami Kuchczyńskiego, Boczną, Wiatraczną i Leśną zlokalizowanych w różnych częściach osiedla Nadwiślańskiego I i II.

To właśnie z tego powodu gmina zabiegała o pieniądze na jej gruntowną przebudowę. Zamiast dotychczasowej szutrowej nawierzchni będzie asfalt.

- Szacowany koszt inwestycji wynosi 611 tys. zł - mówi Magdalena Cichowicz z Urzędu Gminy w Nowem, odpowiedzialna za pozyskiwanie środków zewnętrznych. - Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie 336 tys. zł.

Przetarg na realizację inwestycji prawdopodobnie zostanie ogłoszony w kwietniu. Plany zakładają budowę jezdni oraz chodnika na odcinku o długości 222 metrów.

Szutrową nawierzchnię zastąpi asfalt

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl