Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Burmistrz dotarł do Nowego w niecodzienny sposób, aby porozmawiać o wodzie [zdjęcia i wideo]

Andrzej Pudrzyński
9 lipca, 19:28
Nowe było kolejnym przystankiem w kajakarskiej wyprawie burmistrza Wąbrzeźna przebiegającej pod hasłem „Dbajmy o H2O”.
Burmistrzowie obydwu miast spotkali się na brzegu Wisły w Nowem
Fot. Jan Plit

Kajakarze wyruszyli z Wąbrzeźna 2 lipca na czele z burmistrzem tego miasta Tomaszem Zygnarowskim. Płynąc Drwęcą i Wisłą w ciągu dziewięciu dni odwiedzą w sumie 12 samorządów i pokonają blisko 300 km. 7 lipca byli w Świeciu, a dzień później dotarli do Nowego.

Podczas każdego z postojów podpisywana jest deklaracja zobowiązująca do wspólnych działań na rzecz ochrony wód w Polsce. 

- Nikt z nas nie zastanawia się na co dzień, jak ograniczone zasoby wody pitnej posiadamy na ziemi. Ten spływ ma nam to uzmysłowić – mówi Tomasz Zygnarowski.

Wtóruje mu Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

- Musimy robić wszystko, aby dbać o jakość wody. Dlatego tak duże znaczenie ma z jednej strony promowanie proekologicznych postaw, a z drugiej restrykcyjne podejście do zanieczyszczania rzek i jezior  – podkreśla Czesław Woliński.
REKLAMA

We wspólnej deklaracji „Dbajmy o H2O" burmistrzowie Wąbrzeźna i Nowego, zobowiązali się realizować działania związane z naturalną retencją wody, promować walory turystyczne rzek i jezior, prowadzić edukację ekologiczną oraz podejmować działania zmierzające do monitorowania i ciągłej poprawy jakości wód.

Wyprawa ma jeszcze jeden cel - upamiętnienie 100-lecia powrotu Pomorza i Kujaw do Polski.

W Nowem przywitali gości nie tylko przedstawiciele władz z burmistrzem Czesławem Wolińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Słomińskim, ale też mieszkańcy i dzieci w tradycyjnych kociewskich strojach z zespołu Maki i Modraki. Na zmęczonych kajakarzy czekał również poczęstunek przed dalszą podróżą Wisłą do Bałtyku.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl