Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Burmistrz Nowego: Pomożemy firmom, na ile tylko możemy

Andrzej Pudrzyński
8 kwietnia, 20:37
Burmistrz Nowego zdecydował o umorzeniu połowy czynszu firmom, które wynajmują lokale w budynkach należących do gminy.
Burmistrz Czesław Woliński: - Musimy bronić miejsc pracy
Fot. Andrzej Bartniak

Epidemia koronawirusa i związane z tym obostrzenia spowodowały konieczność zamknięcia wielu lokali usługowych, gastronomicznych i hoteli. Firmy, które nie musiały zawiesić działalności na skutek decyzji administracyjnych, również odczuwają coraz większe kłopoty z powodu spadku obrotów i zatorów płatniczych.

- Mimo kryzysu, niektóre przedsiębiorstwa w naszej gminie nieźle sobie radzą. Przykładem są Zakłady Mięsne Nove w Morgach czy Gminna Spółdzielnia w Nowem. O ile branża spożywcza na razie nie ma powodów do narzekań, o tyle właściciele zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych czy sklepów z odzieżą i obuwiem są w bardzo trudnej sytuacji – przyznaje Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Jak wszystkie tego typu obiekty w kraju, zamknięte są również miejscowe hotele: Dowhań w Nowem i Zdrojewo (dawny Holland) kilka kilometrów od miasta. Pracownicy są na wypowiedzeniach. Ich powrót do pracy zależy od tego, jako długo potrwa przymusowy przestój.

Podjąłem decyzję o umorzeniu połowy czynszu przez trzy miesiące, od kwietnia do czerwca. Resztę płatności odroczymy o pięć miesięcy

Firmy wynajmujące lokale w budynkach będących własnością gminy mogą liczyć na pomoc.

- Działa w nich około 15 lokali różnych branż. Podjąłem decyzję o umorzeniu im połowy czynszu przez trzy miesiące, od kwietnia do czerwca. Resztę płatności odroczymy o pięć miesięcy i rozłożymy na trzy miesięczne raty – wyjaśnia Czesław Woliński.

Tak więc właściciel firmy zapłaci pozostałe 50 procent czynszu za kwiecień we wrześniu, za maj w październiku, a za czerwiec w listopadzie.

Co z przedsiębiorstwami, które nie wynajmują lokali w budynkach komunalnych, a również znalazły się w trudnym położeniu?

- Firmy mogą wnioskować o umorzenie lub odroczenie podatku od nieruchomości. Każdy wniosek będziemy rozpatrywali indywidualnie. Nowe nie jest bogatą gminą, ale sytuacja jest wyjątkowa. Musimy bronić miejsc pracy. Postaramy się pomóc, na ile tylko będzie można – deklaruje burmistrz.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (31)

obniż cie

obnżcie sobie pensyjki  wraz  sekretarzem    i bezradnymi

Odpowiedzi: 0

Pani burmistrzu kiedy można odbierać maseczki i płyn do dezynfekcji inne miasta to robią i czy jesteśmy przygotowani  aby dezyfenkować ulice czy jesteście jakoś na to przygotowani A nie tylko karać i zabraniać 

Odpowiedzi: 0

Po za tym powinni zdjąć zakaz wchodzenia na cmentarz ponieważ jest to dość duzy obszar a od zmarłych się nie zarazimy .. dla mnie ten zakaz jest bez sensu ponieważ jest to obszar na świeżym powietrzu .. więc żadnego zagrożenia nie widzę . 

Odpowiedzi: 0

pensyjka na poziomnie miast  10 razy wiekszych lol

Odpowiedzi: 0

Chyba ODROCZENIE a nie UMORZENIE, skoro za 5 miesięcy trzeba to i tak zapłacić.

Odpowiedzi: 0

czemu wykasowali mój komentarz lol

Odpowiedzi: 0

Wszystko pod górkę do tego za byle co mandaty niech że swojej pensji odda burmistrz co z niego za burmistrz jak nic w tym Nowem nie robi a pensje ma wielka 

Odpowiedzi: 1

Chciał bym przypomnieć że mamy burmistrza i zastępcę burmistrza sam nie ogarnia za dużo roboty 

Odpowiedzi: 1

Burmistrza to chyba trochę za dużo powiedziane.

Odpowiedzi: 0

A może tak więcej pomocy dla ludzi którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej bez pracy czy z wysokimi rachunkami

Odpowiedzi: 0

wnioski o przyddział mieszkania również  sylw....dostała

Odpowiedzi: 0

to co pisze jest mi znane jestem do waszych zwerywikowania

Odpowiedzi: 0

wkur,,,

Odpowiedzi: 0

w internecie nic nie ginie

Odpowiedzi: 0

Głupie gadanie czynsz ! Ludzie ogarnijcie Się 

Odpowiedzi: 0

Jak pomogą tak jak przy ścieżce rowerowej do rychławy to zajebiście bo wcale jej nie ma tylko kamienie i pokruszone cegły a podkłady kolejowe gdzie poszły i za ile. A kapliczka to ma jakiś swój osobny licznik czy my za to oświetlenie płacimy , i ten szary rynek zje......by że auto koło auta nie może zaparkować bo jak wysiąść . Normalnie las vegas miasto marzeń no i niech jeszcze Rychławianki na dni nowego wystąpią i STYPA murowana .

Odpowiedzi: 0

A ta siłownia na drugim osiedlu dla seniorów 98 plus też zaje....bista co tam mam iść poćwiczyć przesuwne pręta po innym pręcie za projekt kasa wzieta za atesty też konkret kasa. Cymbał to zlecał a reszta cymbałów zatwierdziła ? Zwykły Street Workout miał być pobudowany i tanio i wszyscy by ćwiczyli no ale kto w Nowem wie co to takiego najpierw trzeba przecież znać angielski i czym się interesować .

Odpowiedzi: 0

Najlepiej wylewać swoje żale anonimowo... Bezrobotni jasne, ale którzy ci co od 20 lat pracuje na czarno czy nie pracują w ogóle i w związku z trudną sytuacją chcą kolejnych zasiłków? Pomóc powinno się tym, którzy coś przedtem wnosili do gminy.

Odpowiedzi: 1

Za robotę się weź, siedzisz no forach dodajesz komentarze w takich godzinach większość ludzi jest w pracy. A ty siedzisz w necie bo nie pracujesz. 

Odpowiedzi: 0

Ale was pogielo ,Burmistrz  nic nie robi źle  ,próbuje  cokolwiek ulżyć  przedsiębiorcom  źle  , trochę  obiektywizmu albo leki zmienić  innego wyjścia  nie widzę. 

Odpowiedzi: 1

Dokładnie! Nie dogodzisz. 

Odpowiedzi: 1

Do roboty Aśka. 

Odpowiedzi: 0

Jak zawsze co by nie zrobił to i tak źle . Panie Burmistrzu miasta Nowe współczuję być na tym stanowisku i ciągle wysłuchiwac samych niezadowolonych mieszkańców co wiecznie narzekają na wszystko . A najwięcej zawsze mają do powiedzenia Ci , ktorzy najwięcej czerpią z gminy bo za pracę w zyciu by się nie zabrali . Pozdrawiam i życzę wytrwałości 

Odpowiedzi: 1

Bardzo słusznie. Najbardziej niezadowoleni są ci, którzy nawet podatków nie płacą. Laptopy dla dzieci chcą, a 500 plus i cała reszta zasiłków to na co jest??? 

Odpowiedzi: 1

Zajmij się Asiu swoim ogródkiem. 

Odpowiedzi: 0

Prawda najwięcej roszczeń mają te całe nieróbstwo im się wszystko należy, a taki co pracuję to szkoda gadać.Mieszkanie , zapomoga,pomoc bo trudna sytuacja .Noszą k*** do roboty , a nie tylko mi się należy.

Odpowiedzi: 1

ŚWIĘTA dziś a ty plujesz jadem i klniesz na forum, rodziny nie masz, kota przygarnij. 

Odpowiedzi: 0

Podatek od nieruchomości płaci właściciel lokalu A nie wynajmujący. My płacimy bardzo wysoki czynsz na lokal i najemca w żadnym wypadku nie chce wprowadzić jego obniżenia A obroty nam spadły o 80 %. Niech Pan burmistrz się przejdzie po Rynku i Gdańskiej co się robi.. oraz porozmawia z małymi przedsiębiorstwami, bo inaczej po epidemii rynek zostanie pusty.

Odpowiedzi: 1

Wydaje mi się , że każdy obywatel zdaje sobie sprawę z tego że przemysł gospodarczy upadnie , że będzie coraz gorzej ale chyba to nie winna Burmistrza czy innego włodarza miasta . Ostatnio przeczytałam post na fb pewnego Pana , ktory zamykał kebab na ulicy Gdańskiej z kulturą podziękował swoim pracownicom za pracę i zaangażowanie nie obrazajac nikogo z żalem że musi zamknąć swój interes . Życzę aby większość z nas posiadała tyle kultury co ten Pan . Pozdrawiam 

Odpowiedzi: 0

make money online how did jerry jones make his money make money make money online fast easy ways to make money online

how to make money from home how to make money fast make money how to make money online from home how to make easy money

https://www.fresher.ru/elz/ - make money online

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz