Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 19°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  29°C / 19°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 18°C

Centrum kultury i biblioteka mają nową szefową. Zmiany kadrowe po wycieku pieniędzy z kasy urzędu

Andrzej Pudrzyński
4 czerwca, 21:17
Po tym, jak w kwietniu wyszło na jaw, że z Urzędu Gminy w Nowem wyprowadzono kilkaset tysięcy złotych, burmistrz podjął decyzję o kilku zmianach personalnych.
Dorota Kortas została nową dyrektorką centrum kultury i kierowniczką biblioteki
Fot. GBP

W pierwszej kolejności zwolnił dyscyplinarnie główną księgową, podejrzaną o przywłaszczenie sobie w latach 2018-2021 aż 630 tys. zł z gminnej kasy (portal Extra Świecie pisał o tym jako pierwszy). Sprawą zajmuje się prokuratura.

Później burmistrz zawiesił, a następnie odwołał ze stanowiska Andrzeja Gappę, dyrektora Centrum Kultury Zamek i zarazem kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem.

- Nazbyt zawierzył głównej księgowej, która jednocześnie była zatrudniona na 1/8 etatu w centrum kultury i bibliotece. Nie wierzę, żeby był w to zamieszany. To uczciwy człowiek. Niestety, ten nadmiar zaufania spowodował, że nie sprawował należytej kontroli nad finansami. Nie dopełnił swoich obowiązków, stąd moja decyzja – argumentuje Czesław Woliński.
REKLAMA

Pieniądze, które wyparowały z gminy pochodziły z dotacji, jakie główna księgowa przelewała obydwu instytucjom. Ponad 600 tys. wylądowało jednak na jej własnym koncie. Zadanie ułatwiało jej to, że była zatrudniona i tu, i tu. Rozwiązanie, który przed laty wprowadzono, aby zaoszczędzić na tworzeniu dodatkowego etatu księgowej w centrum kultury i bibliotece, teraz odbiło się rykoszetem.

Burmistrz powołał na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Zamek i kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej Dorotę Kortas.

Dorota Kortas pracuje w nowskiej bibliotece od 2012 r. Za promocję czytelnictwa została laureatką ogólnopolskiego konkursu im. Olgi Rok.

- To młoda, ambitna i zdolna osoba. Wierzę, że sobie poradzi, mimo że obejmuje te stanowiska w niełatwym czasie - podkreśla Czesław Woliński.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA