Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Definitywnie zakończył się remont zamku. Są powody do zadowolenia [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
11 grudnia 2021, 12:10
Metamorfoza wnętrz, jaką zafundowano zamkowi w Nowem, znacząco poprawiła jego funkcjonalność. Nie tylko przybyło nowych pomieszczeń, ale też ułatwiono do nich dostęp osobom starszym i mających problemy z poruszaniem się. Co ważne, ogromna inwestycja tylko w niewielkim stopniu nadszarpnęła gminny budżet.
Piwnica, w której niegdyś odbywały się zabawy taneczne, teraz będzie służyć celom wystawienniczym
Fot. Andrzej Bartniak

Mieszkańcy Nowego już od jakiegoś czasu cieszą nowymi pomieszczeniami, które zyskało Centrum Kultury Zamek. Mowa o salach na strychu, który wcześniej nie był użytkowany ze względu na fatalny stan techniczny. Dziś spotykają się tam seniorzy, szachiści czy też członkowie klubu młodzieżowego.

Mogłoby się wydawać, że proponowanie seniorom lokalu na trzecim piętrze to nie jest dobry pomysł, ale gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w tym roku zamek wzbogacił się też o windę, rzecz wygląda zupełnie inaczej.

- Chcielibyśmy, aby nowe sale jaka najlepiej służyły celom społecznym - podkreśla Zbigniew Lorkowski, zastępca burmistrza Nowego. - Dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy. Ta inwestycja ma służyć integracji mieszkańców. Warunki ku temu już są.

Każdy kto miał już okazję posłuchać muzyki w głównej zamkowej sali mógł się przekonać, że teraz brzmi ona zupełnie inaczej. To zasługa grubych kotar eliminujących szkodliwy pogłos. Nie sposób też nie wspomnieć o zakupie fortepianu, który jest teraz prawdziwą ozdobą sceny oraz nowych krzesłach.  

Z kolei Gminna Biblioteka Publiczna otrzyma komplet nowych regałów na książki.

Nową funkcję zyskała też gruntownie odnowiona piwnica, która niegdyś była wykorzystywana przez restaurację. Teraz będzie ona służyć celom wystawienniczym.

W sumie wszystkie etapy inwestycji pochłonęły około 3,5 mln zł. Co ważne, gmina Nowe musiała wyłożyć z własnej kasy zaledwie 15 proc. tej kwoty.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl