Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Gmina zrobiła prezent polskim dzieciom z Ukrainy

Andrzej Pudrzyński
29 grudnia 2020, 21:09
Nowe obdarowało przed świętami książkami uczniów polskiego pochodzenia na Ukrainie.
Dzieci ze szkoły w Radziwiłłowie z pdręcznikami podarowanymi przez gminę Nowe
Fot. nadesłane

REKLAMA

Miasto kupiło 30 podręczników „Polski krok po kroku” dla uczniów do Szkoły Podstawowej w Radziwiłłowie, 10-tysięcznym mieście położonym nieco około 115 km na północny wschód od Lwowa.

- W 2019 r. spotkałem się z dyrekcją i nauczycielami szkoły, która mieści się w ładnym, zabytkowym budynku. W klasie polonistycznej znajdowały się pamiątki z okresu międzywojennego, kiedy te tereny znajdowały się w granicach II Rzeczpospolitej – wspomina Czesław Woliński, burmistrz Nowego. 
REKLAMA

W podstawówce w Radziwiłłowie języka polskiego uczy się ponad 160 uczniów. Chętnych jest wielu, ale brakuje podręczników i pomocy dydaktycznych do nauki języka.

- W porozumieniu z nauczycielem zakupiliśmy komplet książek i przed świętami trafiły one do uczniów – mówi burmistrz. 

To już druga inicjatywa, po ubiegłorocznej wymianie dzieci z Nowego i Radziwiłłowa, która miała na celu wzajemne poznanie kultury i języka.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA