Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Agata, Ambroży, Marcin
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  -3°C / -6°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  -3°C / -6°C
 • słabe opady śniegu
  Pojutrze:
  -1°C / -5°C

Jeźdźcy pomknęli w deszczu w pogoni za lisią kitą [wideo i zdjęcia]

ap, jp
24 października, 16:08
Czterdziestu jeźdźców w różnym wieku wzięło udział w obchodach dnia św. Huberta.
Gonitwa za lisią kitą na nadwiślańskich łąkach
Fot. Jan Plit

Św. Hubert jest patronem myśliwych, leśniczych i jeźdźców. W święto, zwane Hubertusem, kiedyś urządzano pogoń za lisem. Obecnie prawdziwego lisa zastąpiła lisia kita przytroczona do jednego z jeźdźców. Pozostali ruszają za nim w pogoń. Zwycięża ten, kto pierwszy zdobędzie kitę.

To właśnie gonitwa za lisią kitą była kulminacyjnym punktem sobotniego Hubertusa w Nowem. Po paradzie ulicami miasta, 40 jeźdźców spotkało się na nadwiślańskich błoniach. Niestety, pogoda nie dopisała. Przez cały czas padał deszcz.

W kategorii seniorów wygrał Adrian Słomski. Wśród juniorów najlepsza była Martyna Koszczyńska, a wśród młodych jeźdżców Nadia Garbulska. Wybrano również najładniejszą amazonkę. Została nią Lena Piątkowska.

Nagrody wręczali m.in. burmistrz Czesław Woliński i wiceburmistrz Zbigniew Lorkowski. Organizatorem Hubertusa było gospodarstwo agroturystyczne Huzar w Nowem.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl