Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Extra Nowe

Kandydatka nagle wycofała się z walki o stanowisko burmistrza

Nieoczekiwany obrót przybrały wybory na burmistrza Nowego. Kandydatka, zarejestrowana już przez Państwową Komisję Wyborczą, postanowiła nagle się wycofać.

Udostępnij
Wygląda na to, że gabinet w Urzędzie Gminy w Nowem nadal będzie zajmował obecny burmistrz / Fot. Andrzej Pudrzyński

Kilka dni temu pisaliśmy, że o stanowisko burmistrza Nowego w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia ubiega się dwoje kandydatów.

Od wczoraj to już informacja nieaktualna.

W poniedziałek konkurentka obecnego burmistrza postanowiła wycofać się z kandydowania.

Reklama
Reklama

W gminie Nowe zarejestrowano dwa lokalne komitety wyborcze: Teraz Nowe i Nowe - Horyzonty 2024. Obydwa wystawiły swoich kandydatów na burmistrza i radnych.

O reelekcję będzie ubiegał się dotychczasowy burmistrz, Czesław Woliński (komitet wyborczy Teraz Nowe).

Jego rywalką miała być Izabela Rogowska z komitetu Nowe - Horyzonty 2024. Mieszkanka Małego Komorska nie działała wcześniej w samorządzie lokalnym.

Reklama
Reklama

Nazwisko Izabeli Rogowskiej zniknęło jednak ze strony Państwowej Komisji Wyborczej. Dlaczego?

- W poniedziałek pani Rogowska wycofała zgodę na kandydowanie. W takim przypadku nie musi podawać przyczyny swojej decyzji - wyjaśnia Marcin Jakubowski, członek Miejskiej Komisji Wyborczej w Nowem.

Sama zainteresowana przysłała e-mail do naszej redakcji.

Reklama
Reklama

"Zaszło nieporozumienie, ponieważ kandyduję tylko na radną gminy, a nie na burmistrza - informuje Izabela Rogowska.

Odmówiła jednak podania, dlaczego w takim razie jej kandydatura została zgłoszona komisji wyborczej. Prawo zgłaszania kandydatów na burmistrza przysługuje temu komitetowi wyborczemu, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie.

W przypadku, gdy "na placu boju" pozostaje tylko jeden kandydat, musi on uzyskać co najmniej połowę ważnie oddanych głosów. Jeśli tak się nie stanie, wyboru dokonuje rada gminy bezwzględną większością głosów w głosowaniu tajnym.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama