Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Każdy przejechany kilometr to złotówka na szczytny cel. Wójt zatrzymał się w Nowem w drodze do Berlina [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
10 czerwca, 21:36
- Cieszę się, że mogłem gościć wójta w naszym mieście. Nabrał u nas sił przed dalszą podróżą. To zaszczyt, bo jej charakter jest godny podziwu - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego. We wtorek do grodu nad Wisłą zawitał z nietypową wizytą wójt Kotunia.
Uczetnicy rowerowej wyprawy z Kotunia do Berlina z burmistrzem Nowego
Fot. Jan Plit

W ubiegłą niedzielę z Kotunia (woj. mazowieckie) wyjechało około 20 rowerzystów. Zainicjowali w ten sposób akcję, która będzie miała swój finał w… Berlinie.

- Wspólnie tworzymy Kotuńską Grupę Rowerową. Podczas ubiegłorocznej rowerowej podróży na Hel zrodził się pomysł, aby kolejna wyprawa miała charakter charytatywny. Postanowiliśmy wybrać się do stolicy Niemiec – mówi Grzegorz Góral, wójt Kotunia. - Mamy kilku sponsorów, którzy w zamian za każdy przejechany przez nas kilometr wpłacą złotówkę na Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.

Uczestnicy charytatywnego rajdu zamieszają relację na Facebooku i zachęcają do wspierania fundacji prowadzącej hospicjum.
REKLAMA

Trasa rowerowa z Kotunia do Berlina liczy około 850 km. W niedzielę zainicjowano eskapadę w większym gronie, ale w dalszą podróż wyruszyło jedynie trzech rowerzystów: Grzegorz Góral, Krzysztof Kokoszka i Krystian Kruszewski.

Noc z wtorku na środę spędzili w Nowem, gdzie spotkali się z burmistrzem Czesławem Wolińskim. Tego dnia przebyli 120 km. Poprzedniego 190.

- Planujemy, że 14 czerwca dotrzemy do Berlina. Byłem już tutaj kilkakrotnie, ale koledzy jeszcze nie, więc pokażę im trochę miasto. W poniedziałek wracamy do Kotunia, ale już pociągiem. Obowiązki wzywają – śmieje się wójt Grzegorz Góral.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl