Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  23°C / 8°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  22°C / 10°C
REKLAMA

Młodzież z Zespołu Szkół w Nowem przyglądała się pracy w Hiszpanii [zdjęcia]

bart
25 października 2022, 18:29
Uczniowie Zespołu Szkół w Nowem spędzili dwa tygodnie w Grenadzie, gdzie uczestniczyli w szkoleniach branżowych. Wyjazd był również okazją do zwiedzenia tego zakątka Hiszpanii.
Młodzież z Nowego z kierownikiem szkolenia praktycznego Katarzyną Lorkowską w magazynie jednej z firm
Fot. ZS Nowe

Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus +. Tym razem 13 uczniom Zespołu Szkół w Nowem, siedmiu logistykom i sześciu informatykom, towarzyszyły dyrektor szkoły Eleonora Lewandowska, a także kierownik szkolenia praktycznego Katarzyna Lorkowska oraz Joanna Chmielecka, która również odbywała staż branżowy w firmie logistycznej w ramach projektu Erasmus +.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu pracowali w dużych hiszpańskich firmach logistycznych i informatycznych, gdzie zapoznali się z różnymi stanowiskami pracy i przepisami BHP. Ponadto organizowali swoje miejsca pracy, obsługiwali różne urządzenia komputerowe, a co najważniejsze, współpracowali z hiszpańskimi koleżankami i kolegami.

Przyjemne z pożytecznym

- Poza realizacją planu praktyk, uczniowie realizowali program kulturowy zwiedzając bogatą w zabytki Granadę i Malagę - mówi Eleonora Lewandowska, dyrektor Zespołu Szkół w Nowem. - Wśród najważniejszych punktów wycieczek znalazły się katedra i groby królewskie, Biblioteka Królewska, Albaicin, najstarsza dzielnica miasta czy Carmen de los Martines, gdzie można podziwiać różne rodzaje ogrodów: francuski, angielski, romatyczny obszar z jeziorem, ogród warzywny, las, a nawet labirynt - wylicza Eleonora Lewandowska.

Podczas weekendów uczestnicy zwiedzali nadmorskie miasteczko Nerja, wędrowali szlakiem gór Los Cahorros oraz poznawali piękną Malagę. Jednak najbardziej utkwiła wszystkim w pamięci  wizyta w Alhambrze, gdzie słuchając szumu płynącej niemalże w każdym pomieszczeniu wody i opowieści  przewodnika, można było poznać bogatą historią tego miejsca.

Zadowoleni uczniowie i pracodawcy

Każdego dnia uczestnicy poznawali także kuchnię hiszpańską próbując typowych narodowych dań i przekąsek: tapas, churros, gorącej czekolady, pionono czy paella. “Wisienką na torcie” był pokaz tańca flamenco. Każdy dzień kończył się dość późno wspólną relacją doświadczeń na szkolnym profilu.

Dzięki udziałowi projekcie młodzież miała okazję nauczyć się systematyczności, odpowiedzialności, komunikowania się w języku obcym i współpracy w międzynarodowym zespole. Poznali także nowe miejsca, ich kulturę, kuchnię i obyczaje. Wszyscy uczestnicy uzyskali bardzo wysokie oceny i pochwały od swoich pracodawców.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl