Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Nagroda starosty dla Kingi Chmieleckiej z Nowego

Andrzej Bartniak
1 lutego 2023, 19:56
Po raz siódmy przyznano nagrody starosty świeckiego. Wyróżniono nimi mieszkańców, którzy pomagają innym lub przyczyniają się do promocji powiatu świeckiego. Wśród wyróżnionych osób znalazła się również mieszkanka Nowego, Kinga Chmielecka.
Kinga Chmielecka (po prawej) przyjmuje gratulacje od starosty Barbary Studzińskiej
Fot. Andrzej Bartniak

Co roku starosta świecki przyznaje nagrody mieszkańcom powiatu zaangażowanym w działalność społeczną, ochronę zdrowia, sport i promocję powiatu. W tym roku otrzymały je cztery osoby.

Wśród nich jest Kinga Chmielecka, od lutego 2022 r. prezes Stowarzyszenia Nowe Różowe Okulary w Nowem, która otrzymała nagrodę w kategorii ochrona zdrowia.

Nagrody wręczono w środę w Starostwie Powiatowym w Świeciu. W uroczystości uczestniczyli starosta Barbara Studzińska, wicestarosta Franciszek Koszowski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Świeckiego Andrzej Kowalski.

Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary istnieje od 2014 r. Organizacja skupia się głównie na szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej. Pomaga zarówno dzieciom, jak i dorosłym oraz osobom z niepełnosprawnościami.

Stowarzyszenie skupia się na trzech głównych obszarach: profilaktyce (organizacja wydarzeń, podczas których mieszkańcy, głównie kobiety, zachęcane są do badań profilaktycznych), badaniach (dzięki współpracy ze specjalistami wielu dziedzin m.in. onkologii, ginekologii, radiologii i pozyskanym środkom, mieszkańcy powiatu mają możliwość skorzystania z porady lekarskiej nieodpłatnie) i akcjach charytatywnych (dzięki organizacji zbiórek, kiermaszów, aukcji itp. wspomagają małych pacjentów oddziałów onkologicznych).

Nagrody starosty otrzymali również Anita Koprowska, prezes Fundacji Makowo w Świeciu, Tomasz Rozumczyk z Błądzimia (gmina Lniano), złoty i srebrny medalista XIV Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Brazylii w 2022 r. oraz Maria Pająkowską-Kensik ze Świecia, językoznawca i ekspert dziedzictwa kulturowego Kociewia.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl