Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Pociągi pomkną na odnowioną stację z prędkością 200 km/h

Andrzej Pudrzyński
14 sierpnia 2020, 21:54
W gminie Nowe zapowiada się kolejowa rewolucja. Przedstawiciele PKP spotkali się z mieszkańcami, żeby przedstawić im plany i wysłuchać ich uwag.
Stacja w Twardej Górze ma zostać zmodernizowana
Fot. Jan Plit

PKP chce zlikwidować przejazd w Gajewie przy jeziorze Zawada, a zamiast tego nieco dalej zbudować tunel w innej części wsi, Gajewo-Zabudowania.

Przestałby również istnieć przejazd w Twardej Górze na drodze prowadzącej do miejscowości Lalkowy, położonej już w województwie pomorskim.

- Planowana jest też likwidacja przejazdu w Twardej Górze na drodze łączącej tę wieś z Rychławą. Jego rolę przejąłby tunel lub wiadukt, zbudowany nieco dalej – mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego.
REKLAMA

W czerwcu i lipcu przedstawiciele PKP spotkali się z mieszkańcami w Nowem i Rychławie. O ile uczestnicy pierwszego spotkania nie mieli większych zastrzeżeń, o tyle na drugim wątpliwości mieszkańców budziła lokalizacja inwestycji.

- Chodzi o to, zeby powstała ona w takim miejscu, by nie musieli korzystać ze zbyt długiego objazdu na swoje pola i łąki – wyjaśnia burmistrz.

Miasto przygotowało pismo z uwagami mieszkańców i wysłało ją do PKP. Odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

Kluczowe będzie zastąpienie wszystkich przejazdów kolejowo-drogowych i przejść dla pieszych bezkolizyjnymi skrzyżowaniami dwupoziomowymi. Dzięki takim rozwiązaniom, pociągi będą mogły pojechać szybciej

Likwidacja przejazdów i zastępowanie ich tunelami lub wiaduktami to część większego projektu – modernizacji około 110-kilometrowego odcinku linii nr 131 między Złotnikami Kujawskimi koło Inowrocławia a Twardą Górą (gmina Nowe). W lutym PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej.

W planach jest przebudowa 11 stacji, m.in. Bydgoszcz Główna, Pruszcz, Parlin, Terespol, Laskowice, Warlubie i Twarda Góra.

Przebudowane perony będą wyższe i lepiej oświetlone, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną nowe wiaty i ławki, oraz czytelne oznakowanie.

Przejazd Twarda Góra-Rychława zostanie zlikwidowany. Zastąpi go tunel lub wiadukt w innym miejscu / Fot. Jan Plit

- Kluczowe będzie zastąpienie wszystkich przejazdów kolejowo-drogowych i przejść dla pieszych bezkolizyjnymi skrzyżowaniami dwupoziomowymi. Dzięki takim rozwiązaniom, pociągi będą mogły pojechać szybciej, a kierowcy i piesi będą przekraczać linię kolejową w sposób bezpieczniejszy i płynniejszy – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP.

Modernizacja linii między Złotnikami Kujawskimi a Twardą Górą zwiększy przepustowość, czyli trasą będzie mogło przejeżdżać więcej pociągów. Pojadą też one znacznie szybciej – składy pasażerskie nawet do 200 km/h, a towarowe do 120 km/h.

Prace przewidziano na lata 2022-2026. PKP chce sfinansować część inwestycji ze środków unijnych.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (9)

Wkoncu w Twardej Górze i Rychlawie coś się zacznie dziać. Bo w zimę nawet pług nie dojeżdża - chyba gmina taka biedna jest. Dzięki PKP pan Czesław będzie mógł przed wyborami sobie przypisać zasługi wybudowania wiaduktu...... 

Odpowiedzi: 0

Haha marzenia można mieć to nic nie kosztuje !!!

Odpowiedzi: 0

Za drogę do nowego się weźcie a nie rynki, wiadukciki, tunelei inne nieporzebne inwestycje 

Odpowiedzi: 1

droga 377 jest drogą powiatową nie gminną, dlatego zazalenia do powiatu a nie do gminy. :) poza tym predzej czy pozniej w calej Polsce bedą przebudowywać linie z powodu wejscia nowych szybszych pociągów, wtedy może nie bedzie tyle wypadkow w Twardej ;)

Odpowiedzi: 1

Jak juz piszesz to pisz wyraznie. Droga 377 WOJEWÓDZKA a nie Powiatowa i tylko do skrzyzowania Milewko-Milewo

Odpowiedzi: 0

Nowe to wieś i ma burmistrza który potwierdził rozbierając tory do jeszcze wtedy miasta.

Aktywny wizjoner. 

Odpowiedzi: 0

Oby tylko przy takiej prędkości dały radę się zatrzymać na stacji końcowej. Czy PKP przewiduje budowę  rond na torowisku pomiędzy Złotnikami, a Twardą Górą, usprawniłoby to znacznie ruch kolejowy na tej trasie i wyeliminowało mijanki które generują opóźnienia.

Odpowiedzi: 1

Matka Cię nie nauczyła że jak się niema nic mądrego do powiedzenia to lepiej milczeć?

Odpowiedzi: 1

Cierpisz na kompleks matki??? Twoja robiła ci krzywdę w dzieciństwie? Molwstowała cię, czy jak? Pod każdym artykułem, pod którym coś wypocisz odnosisz się do czyjejś matki. (???)

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz