Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Problem z trasą Nowe-Twarda Góra. Miasto musiało ogłosić kolejny przetarg

Andrzej Pudrzyński
12 sierpnia, 21:09
Wydawało się, że wybór wykonawcy trasy dla pieszych i rowerzystów między Nowem a Twardą Górą jest już tylko formalnością. Pojawiła się jednak dość nieoczekiwana przeszkoda.
Fot. Jan Plit

Gmina planuje modernizację ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Nowe-Twarda Góra, która jest w kiepskim stanie. Szutrową, dziurawą trasę o długości 5,6 km zastąpi asfaltowa nawierzchnia. Nowa ścieżka będzie średnio o metr szersza. Zostaną też wytyczone zatoczki z ławkami do odpoczynku.

Jak już informowaliśmy, 26 lipca otwarto oferty w przetargu, do którego przystąpiły dwie firmy. Najtańsza oferta o wartości 1 mln 766 tys. zł była o 216 tys. zł wyższa niż miała zarezerwowane gmina. Nie to jednak okazało się największym problemem.
REKLAMA

Skarbnik Jerzy Wotkowski mówił wtedy, że przy gwałtownie rosnących cenach usług budowlanych nie ma sensu ogłaszać nowego przetargu, żeby znaleźć tańszego wykonawcę. Zapowiadał, że urząd będzie wnioskował, aby radni wyrazili zgodę na dołożenie brakującej kwoty.

- I tak chcieliśmy zrobić – przyznaje Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Niestety, firma, która zaproponowała najniższą cenę, spóźniła się z wpłatą 15 tys. zł wadium. Musieliśmy więc unieważnić przetarg. Nie jestem tym zachwycony, ale przepisy są nieubłagane. Gdybym zaakceptował wpłatę wadium po terminie, naruszyłbym warunki przetargu – argumentuje burmistrz.

Gmina ogłosiła kolejny przetarg. Otwarcie ofert zaplanowano na 17 sierpnia.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl