Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Agata, Ambroży, Marcin
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  -3°C / -5°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  -3°C / -6°C
 • słabe opady śniegu
  Pojutrze:
  -1°C / -5°C

Przedszkole oficjalnie otwarte. "To największa inwestycja ostatnich lat, ale było warto" [zdjęcia]

ap, jp
22 października, 18:49
Może jednocześnie pomieścić grubo ponad 200 dzieci i kosztowało ponad 11 mln zł. W piątek oficjalnie otwarto przedszkole przy al. 3 Maja w Nowem.
Burmistrz Czesław Woliński (po lewej) z wicestarostą Franciszkiem Koszowskim podczas otwacia przedszkola
Fot. Jan Plit

Wprawdzie "roboczego" otwarcia dokonano 1 września, ale miało ono stosunkowo skromną oprawę. W piątek zorganizowano większą uroczystość, w której, oprócz przedstawicieli władz Nowego, uczestniczyli m.in. samorządowcy z innych gmin, powiatu i sejmiku województwa. Maluchy z tej okazji przygotowały dla gości występy artystyczne.

- To największa inwestycja w ostatnich latach w naszej gminie, ale było warto. Dzieci nie tłoczą się juz w starym, ciasnym budynku, ale mają nowe piękne przedszkole z dwoma placami zabaw i dziewięcioma salami edukacyjnymi - podkreśla czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Prace rozpoczęto jesienią 2019 r. Budynek ma 2,5 tys. m kw., oprócz tego zagospodarowano teren dookoła i pobudowano miejsca parkingowe.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl