Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

Przygotujcie rowery, rolki i wygodne buty. Jeszcze w tym roku powstanie trasa Nowe-Twarda Góra [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
3 kwietnia, 17:33
Ten szlak za kilka miesięcy zapewne stanie się ulubionym miejscem aktywnego wypoczynku mieszkańców Nowego i okolic.
Nowa, szersza ścieżka będzie miała asfaltową nawierzchnię
Fot. Jan Plit

REKLAMA

O tym, że gmina zamierza zmodernizować ścieżkę między Nowem a Twardą Górą informowaliśmy w październiku ubiegłego roku. Przedsięwzięcie będzie łatwiejsze do zrealizowania, bo miasto wystąpiło o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kilka dni temu ogłoszono listę beneficjentów. Znalazło się na niej również Nowe.

- Szacowany koszt modernizacji ścieżki to 1 mln 450 tys. zł, z czego 1 mln zł to wsparcie z funduszu - wylicza Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Obecnie trwają formalności związane z pozwoleniem na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jsienią tego roku odnowiona trasa zostanie oddana do użytku.
REKLAMA

Ścieżka pieszo-rowerowa między Nowem a Twardą Górą prowadzi po starym torowisku. Jest jednak w fatalnym stanie. Szutrową, dziurawą trasę zastąpi na całej, ponad 5,5-kilometrowej długości, asfaltowa nawierzchnia.

Nowa ścieżka będzie średnio o metr szersza, aby rowerzyści, amatorzy jazdy na rolkach i spacerowicze mieli dość miejsca. Zostaną też wytyczone zatoczki z ławkami do odpoczynku.

- Zdarza się, że niektórzy jeżdżą ścieżką traktorami. W przyszłości chcemy tego uniknąć ze względów bezpieczeństwa, ale też w trosce o stan nawierzchni. Dlatego w odpowioednich miejscach pojawią się blokady, aby na nową trasę nie można było wjeźdżać pojazdami mechanicznymi - zaznacza Czesław Woliński.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA